Reklama

Reklama

Soki na bóle głowy

Przepisy z "Księgi soków" dr. Michaela Murraya, które pozwolą ci zwalczyć ból głowy.

Potasowa potęga

Ten napój w każdej porcji dostarcza wręcz niewyobrażalnej ilości potasu (1800 mg); jest przepełniony karotenami, witaminami i innymi minerałami. Wspaniała propozycja dla nadciśnieniowców.

Składniki

 • garść naci pietruszki
 • 3 marchwie
 • garść liści szpinaku
 • 4 łodygi selera naciowego
 • 1 pomidor, pokrojony na ćwiartki

Zbieramy w dłoni pęczek naci pietruszki i wkładamy do sokownika, popychając marchwią. Następnie powtarzamy to samo ze szpinakiem. Na koniec przerabiamy na przemian pozostałe składniki.

Femme Fatale

Femme fatale to kobieta przyciągająca mężczyzn aurą swego wdzięku i tajemniczości. Ten napój podtrzymuje żeński układ hormonalny. Zarówno koper włoski, jak i seler zawierają związki zwane fitoestrogenami. Są to roślinne substancje mogące zajmować miejsca wiązania hormonów żeńskich i wywoływać quasi-hormonalne efekty.

Kompozycja ta pomaga w różnych stanach chorobowych występujących u kobiet, także w okresach menopauzalnym i pomenopauzalnym. Poza fitoestrogenami mamy w tym soku duże ilości potasu, magnezu, kwasu foliowego i witamin grupy B.

Reklama

Składniki

 • 1 nieduża cebulka kopru włoskiego
 • 1 jabłko, pokrojone w kliny
 • 4 łodygi selera naciowego

Kroimy cebulkę kopru w wąskie kliny i wkładamy do sokownika. Następnie dodajemy jabłko i łodygi selera.

Napój imbirowy

Klasyczny napój dobrze służący zdrowiu, mogący również obniżać poziom cholesterolu

Składniki

 • kawałek kłącza imbiru o grubości 2,5 cm
 • 1 jabłko, pokrojone w kliny
 • 3 marchwie

Przerabiamy kolejno: imbir, jabłko i marchwie.

Rekomendacje dodatkowe

Bóle głowy bywają często związane z alergiami pokarmowymi. Najpopularniejszymi alergenami tej grupy są: pszenica, kukurydza, mleko i jego przetwory, owoce cytrusowe i jaja. Osoby dotknięte tą dolegliwością mają też często niskie poziomy magnezu, zaleca się więc suplementację tego pierwiastka w formie łatwo przyswajalnej, takiej jak cytrynian magnezu, w dawce 150-250 mg 3 razy dziennie.

Fragment książki "Księga soków" dr. Michaela Murraya. Wydawnictwo Edipresse Książki. Kwiecień 2017.

"Księgę soków" dr. Michaela Murraya można by śmiało nazwać biblią soków. Autor dokładnie i przystępnie wyjaśnia uzdrawiająco-rewitalizujące korzyści płynące z wyciskania warzyw i owoców (sięga do źródeł i badań), szczegółowo omawia korzyści płynące ze spożywania kilkudziesięciu warzyw i owoców, poświęca uwagę wszystkim składnikom odżywczym, których dostarczają, prezentuje właściwości lecznicze, a także zasady sokowych postów. Na koniec zostawia prawdziwą gratkę dla fanów zieleniny - 70 przepisów na świeżo wyciśnięte soki we wszystkich kolorach tęczy (nawet z brukselką i ziemniakami).

INTERIA/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy