Reklama

Reklama

Akademia Pana Kleksa, Jan Brzechwa

​"Akademia pana Kleksa" Jana Brzechwy to urzekająca opowieść o dorastaniu, pokonywaniu słabości, sile współdziałania i mocy fantazji. Spisana w bardzo rzadko spotykanej dziś przepięknej polszczyźnie. Dorosłym przypomni czas ich dorastania, dzieci zaś wprowadzi w świat nieograniczonej niczym wyobraźni.

Jest to opowieść o  niezwykłej szkole - Akademii pana Kleksa - mieszczącej się przy ulicy Czekoladowej, do której trafia 12-letni Adaś Niezgódka wraz z dwudziestoma czterema innymi chłopcami - wszyscy o imionach zaczynających się na literę A. Szkoła prowadzona jest przez ekscentrycznego nauczyciela Ambrożego Kleksa, który jest także czarodziejem i poszukiwaczem przygód. W takim miejscu i w takim towarzystwie nauka nie może wyglądać zwyczajnie. 

"Akademia Pana Kleksa" w Serii z Niezapominajką to literackie arcydzieło okraszone perfekcyjnymi ilustracjami Doroty Prończuk.

Reklama

Seria z Niezapominajką to starannie wyselekcjonowana klasyka najwspanialszej polskiej literatury. Zbiór powieści autorstwa najwybitniejszych polskich piór, absolutnie niezbędny w domowym księgozbiorze.  Nie tylko przez wzgląd na niezwykle wciągające i uniwersalne historie, ale i bardzo staranną oprawę graficzną, a zwłaszcza ilustracje najbardziej utalentowanych rysowników. 

Obejmuje klasyczne, ponadczasowe i przede wszystkim mądre książki polskich pisarzy, na których wychowały się pokolenia Polaków. Nazwa serii nie jest przypadkowa, bowiem książki, które się w niej ukażą przywołają rodzicom i dziadkom najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa, a dzieciom przedstawią nowych bohaterów – przyjaciół na całe życie! 

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy