Reklama

Reklama

Amerykański brud, Jeanine Cummins

"Amerykański brud" już został okrzyknięty nowym amerykańskim klasykiem i mianem współczesnych Gron gniewu. Polska premiera: 7 października 2020 roku.

Wczoraj Lydia miała księgarnię.

Wczoraj Lydia miała męża.

Wczoraj była ze wszystkimi ludźmi, których kocha.

Dzisiaj został jej tylko ośmioletni syn Luca.

Dla niego przywiąże sobie maczetę do nogi.

Dla niego wskoczy na dach pędzącego pociągu.

Dla niego odnajdzie siłę, aby uciekać.

Lydia Quixano Perez mieszka w Acapulco, gdzie prowadzi księgarnię. Ma syna Lucę i wspaniałego męża, który jest dziennikarzem. Kiedy w mieście władzę przejmują kartele narkotykowe, życie Lydii nadal jest komfortowe i bezpieczne.

Reklama

Kobieta gromadzi w księgarni swoje ulubione powieści, mimo że zdaje sobie sprawę, iż nigdy się nie sprzedadzą.

Pewnego dnia w jej miejscu pracy pojawia się mężczyzna, który chce kupić cztery książki - dwie z nich są ulubionymi lekturami Lydii. Kobieta nie wie, że jej nowy klient jest szefem kartelu narkotykowego, który zawładnął miastem. Gdy mąż Lydii publikuje informacje o Javierze, ich życie zmienia się na zawsze.

- Ta powieść to arcydzieło. Idealnie wyważona szala - z terrorem po jednej stronie i miłością po drugiej. Rzucam wyzwanie każdemu czytelnikowi. Spróbujcie przeczytać pierwsze siedem stron tej książki i na tym poprzestać. Przekonacie się, że to niemożliwe.

Stephen King

- Od zatrzymującego serce pierwszego zdania, do rozbijającego je w drobny mak ostatniego, historia Cummis o migrantach jest tym, czego właśnie teraz potrzebujemy. Brutalna, ale pełna wrażliwości i nadziei. Ta książka to Grona gniewu naszych czasów".

Don Winslow, autor bestsellera "The Border" "New York Timesa"

- Ważna i niezwykła. Przepełniona potężną siłą matczynej miłości oraz ludzką zdolnością trzymania się nadziei za wszelką cenę. Mam nadzieję, że wszyscy przeczytają tę powieść i po lekturze będą poruszeni tak samo jak ja".

Kristin Hannah, autorka "Słowika"

- Nie potrafiłam odłożyć tej książki. Nigdy jej nie zapomnę. 

Ann Patchett, bestsellerowa autorka "New York Timesa"

- Minęło dużo czasu, od kiedy tak szybko przewracałem strony, czytając książkę. Fabuła "Amerykańskiego brudu" jest niezmiernie interesująca i nieprzewidywalna. Zawarte w tej historii przesłanie jest ponadczasowe, a jednocześnie nie jest polityczne.

John Grisham

- Przeznaczeniem tej książki jest stać się ponadczasowym klasykiem.

"Woman’s Day"

- Chwytająca za serce, dająca nadzieję i wywołująca dreszcze. Książka ogromnie potrzebna w czasach, w których żyjemy. Epicka, nie do zapomnienia....

"Esquire"

- Zachwycająca... Niewiarygodna... Historia niezwykle współczesna, jak mało która. 

"Vogue"

 - Ta książka poruszy Wasze serca.

"Marie Claire"

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy