Reklama

Reklama

​ANGST WITH HAPPY ENDING, Weronika Łodyga

Najnowsza książka Weroniki Łodygi, autorki świetnie przyjętej powieści "Hurt/Comfort".

Aleks ma siedemnaście lat i czuje, że znalazł bratnią duszę. Jest nią Yuki - dziewczyna, którą poznał na czacie i z którą niemal od trzech miesięcy wymienia wiadomości. Kiedy w końcu spotykają się osobiście, Aleks ze zdumieniem odkrywa, że Yuki to w rzeczywistości... Benjamin. Nie dając drugiemu chłopakowi szans na wyjaśnienie, oszukany i zraniony Aleks odchodzi.

Niespodziewanie losy obu chłopaków ponownie się splatają. Aleks za namową siostry chłopaka Patrycji postanawia dać Benjaminowi drugą szansę. Ich początkowo luźna relacja z czasem zamienia się w prawdziwą przyjaźń. Tym bardziej, że w życiu Aleksa dużo się dzieje i bardzo potrzebuje bratniej duszy.

Reklama

W szkole dwóch półgłówków gnębi Janka - chłopaka, który nie ukrywa swojego homoseksualizmu. Janek niezbyt się tym przejmuje i dzielnie stawia opór. Aleks jest świadkiem tych sytuacji, lecz nie reaguje. Uważa, że to nie jego sprawa. Ale gdy chłopaki zaczynają zastraszać Beniamina, Aleks musi zareagować...

,Angst with happy ending to niebanalna ciepła powieść o przyjaźni, trudach dorastania oraz akceptacji. Aktualna problematyka oraz wiarygodni, budzący sympatię bohaterowie to największe atuty tej książki. Mimo lekkiego stylu pisania Weronika Łodyga nie boi się poruszać trudnych tematów. Angst with happy ending to zabawna i urocza powieść, która oczaruje niejednego czytelnika!

Weronika Łodyga - rocznik ’93. Zawodowo farmaceutka, prywatnie feministka, zwolenniczka ruchu pro-choice i jedna z literek w skrócie LGBT+. Siedzi w milionie fandomów, aktywnie nadrabia zaległości w znajomości Uniwersum Marvela i nie potrzebuje dziecięcej tarczy, by wybrać się do kina na film Disneya. Kocha koty. Koty ją trochę mniej. Autorka doskonale przyjętej powieści Hurt/Comfort.

 

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy