Reklama

Reklama

Być szczęśliwym na Alasce, Rafael Santandreu

W obecnych czasach, z powodu panujących nerwic, tylko 20 procent osób można uznać za osoby zdrowe i stabilne emocjonalnie. Człowiek jest zakładnikiem okoliczności zewnętrznych. Rafael Santandreu, znany hiszpański psychoterapeuta, udowadnia, że szczęście jest w głowie każdego z nas, a nie w wygodzie ani statusie. Premiera książki „Być szczęśliwym na Alasce” 24 stycznia.

Kiedy człowieka spotyka coś nieprzyjemnego i czuje się źle, to nie z powodu przykrości jako takiej, ale przez to, co mówi sobie, kiedy natyka się na przeciwności. Zdaniem Rafaela Santandreu wszystko tkwi w umyśle. Może on być naszym najlepszym przyjacielem albo najgorszym wrogiem. Hiszpański psychoterapeuta wskazuje, jaka postawa wewnętrzna sprzyja uzyskiwaniu satysfakcji z życia praktycznie niezależnie od niesprzyjających okoliczności. Autor pokazuje, że człowiek jest stworzony do bycia szczęśliwym w każdych warunkach i udowadnia, że ludzie są słabi z powodu wysokich wymagań i silni dzięki wyrzeczeniom.

Reklama

Rafael Santandreu, bazując na najnowszych trendach w psychologii, przedstawia drogę do osiągnięcia równowagi wewnętrznej i czerpania radości z życia poprzez wyzbycie się wygórowanych potrzeb: bezpieczeństwa ekonomicznego, uznania, towarzystwa innych, wygody, spokoju. Miarkowanie potrzeb, nie tylko materialnych, ale i emocjonalnych, stanowi, według autora, klucz do szczęścia, a nadmierne oczekiwania i "dramatyzowanie" to źródło lęków, neuroz, nałogów i konfliktów.

Jak kształtować siłę emocjonalną? Gdzie jest klucz do pokonania każdego strachu, kompleksu, złego samopoczucia psychicznego? Autor w książce "Być szczęśliwym na Alasce" rozprawia się z błędnym przekonaniem, że szczęście leży na zewnątrz. Pokazuje, jak skutecznie można zaprogramować swój umysł, aby stał sprzymierzeńcem na  drodze do osiągnięcia szczęścia. A osoby szczęśliwe dysponują o wiele większymi możliwościami, bo po prostu mają odwagę do działania, podczas gdy większość zniechęca się nawet błahostkami.

"Umysł jest plastyczny i jeśli wytrwale praktykuje, neurony przywykną do tworzenia kanałów harmonii. Każde zaburzenie emocjonalne jest owocem błędnego wyobrażenia, choroby niedoboru, a to tylko marność, bezsensowne przekonania, które mogę od siebie odsunąć."

- fragment książki

Rafael Santandreu - hiszpański psychoterapeuta, autor bestsellerowych książek "Twój umysł na detoksie oraz "Okulary szczęścia" opublikowanych również przez wydawnictwo MUZA. Autorytet często występującym w radiu i telewizji. Urodził się i mieszka w Barcelonie, którą uważa za jedno z najpiękniejszych miast na świecie.

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy