Reklama

Diabeł w maszynie, Anna Kańtoch

Nastrojowe intrygi i tajemnice przyprawiające o dreszcz grozy, mroczne kryminalne zagadki rodem z horroru - "Diabeł w maszynie" to zbiór opowiadań kryminalnych Anny Kańtoch, w których detektyw zmaga się nie tylko z zagadkową zbrodnią, ale jest to zbrodnia, której towarzyszą zjawiska nadprzyrodzone.

Domenic Jordan jest lekarzem i protegowanym jednego z ważnych hierarchów Kościoła. Zajmuje się magią, a tak naprawdę jej naukową stroną. Rzeczywistość, z którą się spotyka, to nie tylko przedziwne choroby i nadnaturalne zdolności ludzi, lecz także niezwykłe istoty, które czasem pomagają mu w rozwiązaniu zagadek, a czasem są ich sednem.

Demony, mroczne postaci, ludzie przeniknięci złem, jasnowidze - to codzienność Domenica Jordana. I mimo że wydaje się klasycznym detektywem, opierającym się na przesłankach naukowych, analizującym fakty i dowody, to jednak jego śledztwa zawsze dotyczą spraw nadprzyrodzonych. Pojawia się wszędzie tam, gdzie zbrodnia jest niezwykła i nikt inny nie potrafi sobie z nią poradzić.

Reklama

Nietuzinkowe zainteresowania, ale i wiedza, którą zdobył na uniwersytecie i w swych dotychczasowych śledztwach sprawiają, że jest niezastąpiony wszędzie tam, gdzie dzieje się coś niezwykłego i nikt inny nie może sobie z tym poradzić.

Po dwóch poprzednich częściach (Diabeł na wieży i Zagadki diabła), Anna Kańtoch przygotowała pięć kolejnych opowiadań, które przywodzą na myśl mroczne historie Edgara Allana Poego.

Anna Kańtoch - pisarka i orientalistka (specjalność: arabistyka), autorka cenionych kryminałów (Wiara, Łaska i Pokuta), cyklu Przedksiężycowi (2010-2013) oraz powieści Czarne (2012) i Niepełnia (2017). Laureatka nagrody Europejskiego Stowarzyszenia Science Fiction (ESFS) za 2007 rok dla najbardziej obiecującego młodego twórcy - Encouragement Award. Pięciokrotna zdobywczyni Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, najważniejszego wyróżnienia dla polskich fantastów. W 2013 roku otrzymała również Nagrodę Literacką im. Jerzego Żuławskiego za powieść Czarne, a w 2018 Złote Wyróżnienie za Niepełnię.

Diabeł w maszynie, Anna Kańtoch. Wydawnictwo Powergraph. Data premiery: 6 września 2019.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama