Reklama

Reklama

Dwór rusałek, Dorota Gąsiorowska

Stary dwór nad jeziorem i tajemnica, którą rozwikłać może jedynie ktoś o wyjątkowo wrażliwym sercu...

Jedyne w swoim rodzaju połączenie codzienności i magii (świat słowiańskich obrzędów i rusałek)

Reklama

Barwne opisy, urzekające krajobrazy wileńszczyzyny i Podlasia

Powieść dla niepoprawnych romantyczek

Olga zawsze czuła, że nie pasuje do coraz szybciej pędzącego świata. Cicha i nieśmiała, nie oczekuje od życia zbyt wiele. Prowadzi księgarenkę w samym sercu Wilna i marzy o wspólnym życiu z ukochanym.

Jednak przebiegły los ma wobec niej inne plany. Olga niemal z dnia na dzień traci wszystko: księgarnię, w którą włożyła całe serce, i mężczyznę, który jak się okazuje, od dłuższego czasu ją oszukiwał.

Zupełnie zagubiona, przypadkiem trafia do dworu na Podlasiu, położonego nad przepięknym jeziorem. I kiedy już wydaje się, że odnalazła bezpieczną przystań, dziewczyna wpada na trop tragedii sprzed lat. W dodatku zbliża się rusałczy tydzień, a wraz z nim śmiertelne niebezpieczeństwo. Znad jeziora tymczasem coraz częściej dobiega tajemniczy śpiew...

Czy Oldze uda się uniknąć losu kobiet, które wcześniej mieszkały we dworze? Czy pozna smak prawdziwej miłości, nie płacąc za to najwyższej ceny?

"Dwór rusałek" to druga część trylogii "Dni mocy". Każdy tom opowiada o szczególnym czasie w słowiańskim kalendarzu. Każda opowiada też osobną, zamkniętą historię i nie trzeba czytać ich po kolei.

O książce:

"To historia utkana z emocji i wzruszeń. Urzekająca powieść, którą chce się przeczytać jednym tchem".
- Gabriela Gargaś

"Romantyczna opowieść pełna tajemnic. Dotyka serca i długo pozostaje w pamięci!"
- Krystyna Mirek

Wydawnictwo: Znak Literanova

Cena: 44,99 PLN

Data premiery: 14 kwietnia 2021

O autorce:
Dorota Gąsiorowska urodziła się w 1975 roku. Przez większość swojego życia jest związana z Krakowem i okolicami. Obecnie mieszka w pobliżu stolicy Małopolski, a pisanie jest jej pasją. Zanim wysłała swoją pierwszą książkę do wydawnictwa, długo się wahała. Gdy wreszcie się zdecydowała, sukces przyszedł szybko. Debiutancka powieść pod tytułem "Obietnica Łucji" została bardzo dobrze przyjęta tak przez wydawcę, jak i czytelników oraz krytyków literackich. Ja dotąd ukazało się kilkanaście powieści autorki.

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: książka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje