Reklama

Reklama

Dziewczyna, którą znałaś, Nicola Rayner

"The Observer" nazwał ją "powieścią doskonałą, z zakończeniem, które zapiera dech w piersiach". Zatrważająca opowieść o zaginięciu młodej dziewczyny. Jeden z najlepszych zagranicznych thrillerów 2019 roku. Premiera "Dziewczyny, którą znałaś" Nicoli Rayner już 26 lutego.

"Święty Antoni, Święty Antoni, co utraciłam, to oddaj mi"

"Nowa Dziewczyna z pociągu"

"The Observer"

"Absolutnie genialna książka" 

Lauren North, autorka bestsellera Zdrada doskonała

"Zachwycający debiut"

Emma Curtis, autorka bestsellera The Night You Left

Nazywają ich "zauważaczami". Tych, którzy mówią, że ją widzieli. Jest ich więcej, niż można by sobie wyobrazić.

Któregoś dnia Alice wpada na dziewczynę, która do złudzenia przypomina jej znajomą z przeszłości. Ruth była nieziemsko piękna - kochali się w niej wszyscy chłopcy na uniwersytecie. Ale to przecież niemożliwe, żeby ją spotkała. Ona utonęła 15 lat temu. Kobieta czuje, że musi poznać prawdę. Może dlatego, że od zawsze nosi w sobie poczucie, że z czegoś ją wtedy wykluczono, o czymś jej nie powiedziano. A może to myśl o tym, że jej mąż miał coś wspólnego z zaginioną, nie daje jej spokoju.

Reklama

Razem z bohaterami czytelnik powróci do uniwersyteckiego miasteczka. Za murami kampusu toczą się trwające do rana imprezy, rodzą przyjaźnie na całe życie, budzą wielkie miłości. I chociaż trwają właśnie najlepsze lata ich życia, trudno pozbyć się przejmującego uczucia, że w tej historii jest coś więcej. Czy to możliwe, aby okrucieństwo kryło się w tych, których znamy najlepiej?

Nicola Rayner - urodziła się w południowej Walii i pracuje jako niezależna dziennikarka. Dziewczyna, którą znałaś (2019), jej pierwsza książka, zajęła drugie miejsce w konkursie debiutów powieściowych na festiwalu w Cheltenham. Autorka mieszka w Londynie z mężem i psem.

- Widział pan tę dziewczynę z rudymi włosami? - pyta. - Siedziała po drugiej stronie.

- Nie, nie wydaje mi się. - Mężczyzna uśmiecha się przepraszająco. - Strasznie pani zbladła.

Alice usiłuje zapanować nad oddechem. Mężczyzna przygląda się jej uważnie.

- Po prostu przeżyłam szok - tłumaczy szybko Alice. - Ta dziewczyna wyglądała zupełnie jak ktoś z moich czasów studenckich. Tylko że ona... - Zniża głos, żeby dziewczynka po drugiej stronie jej nie słyszała. - Ona utonęła...

FRAGMENT KSIĄŻKI

 

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje