Enola Holmes, Sprawa leworęcznej lady, Nancy Springer

​Enola Holmes powraca i wpada na trop nowej zagadki!

Enola Holmes, Sprawa leworęcznej lady, Nancy Springer
Enola Holmes, Sprawa leworęcznej lady, Nancy SpringerINTERIA.PL/materiały prasowe

Polscy czytelnicy poznali młodszą siostrę słynnego Sherlocka w listopadzie zeszłego roku, kiedy to rozwiązała swą pierwszą sprawę, odnajdując zaginionego markiza. W "Sprawie leworęcznej lady", której premiera zaplanowana jest na 18 września, Enola, wcielając się w rolę asystentki znanego perdytorysty, panny Ivy Meshle, prowadzi dochodzenie dotyczące zaginięcia lady Cecily Alistair, a przy okazji dowiaduje się, jakie są konsekwencje leworęczności w wiktoriańskim społeczeństwie oraz co to znaczy "proletariat".

Czytelnicy pokochali odważną nastolatkę-detektywa, która nie bacząc na konwenanse podróżuje na rowerze i przemierza samotnie ulice wielkiego miasta w poszukiwaniu matki i nowych spraw do rozwiązania. Enola jest bystra i ma dobre serce - nocami pomaga londyńskim  biedakom, rozdając jedzenie i ciepłe ubrania. W dzień natomiast ukrywa się przed braćmi i tropi złoczyńców i krętaczy.

Fani Enoli mają jeszcze jeden powód do radości - właśnie powstaje filmowa adaptacja serii Nancy Springer. Odpowiedzialna za projekt firma producencka Millie Bobby Brown, PCMA Productions, ogłosiła niedawno pełną obsadę filmu - główną rolę zagra właśnie słynna Jedenastka z serialu "Stranger Things", która tak mówi o książce i bohaterce: "Pełna mocy, zdolna i inteligentna... Z ważnym przesłaniem: możesz zrobić, co tylko zechcesz, wystarczy, że się na to zdecydujesz".

Rola Sherlocka Holmesa przypadła znanemu z roli Wiedźmina w nadchodzącej produkcji Netflixa Henry'emu Cavillowi, a Helena Bonham Carter wcieli się w rolę matki rodzeństwa.  Pierwszy film wejdzie na ekrany w 2020 roku.

"Seria powieści o Enoli to nie lada gratka dla młodych wielbicieli Sherlocka. Zadziorna i zbuntowana nastolatka sprzeciwia się wszelkim konwenansom, bo chce być wolna i robić to, co kocha - zostać detektywką. A łatwo nie jest. Mamy tu przecież XIX-wieczny Londyn, gdzie kobiety nie mają żadnych praw i perspektyw! Enola się nie poddaje - walczy o siebie i swoją pasję. Świetna przygoda dla młodych dziewczyn!" - mówi Joanna Bażyńska, prezes wydawnictwa Poradnia K.

Wydawnictwo zakupiło prawa do serii sześciu książek o Enoli Holmes, które ukazują się w mistrzowskim tłumaczeniu Elżbiety Gałązki; są to kolejno:

INTERIA.PL/materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas