Grzegorz Głuszak, 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy

Historia, która do tej pory wywołuje emocje. W 2018 roku powstał wstrząsający reportaż Grzegorza Głuszaka "25 lat niewinności. Historia Tomasz Komendy". We wrześniu 2020 roku do kin trafi poruszający film na motywach książki. Prezentujemy wydanie filmowe książki.

Okładka książki "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"
Okładka książki "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"materiały prasowe

Pierwsza szczera i wzruszająca rozmowa z Tomaszem Komendą. O tym, jak silnym trzeba być, by wytrzymać wyroki mediów, piekło polskiego więzienia, walkę o wolność i dobre imię.

Poznaj kulisy procesu Tomasza Komendy, w wyniku którego odebrano mu osiemnaście lat życia. Pierwszy raz ujawniamy skandaliczne dokumenty, absurdalne zeznania świadków, nieporadne akty oskarżenia, których ofiarą padł niewinny chłopak z Wrocławia.

To historia człowieka, który nie poddał się w walce z bezdusznym aparatem państwa. Stawił czoła systemowi, wobec którego przeciętny obywatel pozostaje bez szans.

Ujawniamy tajemnice, które miały nie ujrzeć światła dziennego. Dowiedz się, kto i jak rozbił prokuratorsko-sądowy układ. Przekonaj się, kto dotarł do prawdy o tragedii niesłusznie skazanego za gwałt i morderstwo człowieka.

We wrześniu 2020 roku do kin trafi poruszający film na motywach książki. Twórcy filmu podejmują próbę znalezienia odpowiedzi na nurtujące wszystkich pytania. Jak to się mogło wydarzyć? Dlaczego niewinny człowiek musiał aż osiemnaście lat czekać w celi na sprawiedliwość?

Za kamerą filmu stanął Jan Holoubek - zdobywca Grand Prix festiwalu "Młodzi i Film", autor głośnego i popularnego serialu "Rojst".

Wyśmienitą obsadę aktorską współtworzą zdobywcy prestiżowych polskich nagród filmowych, m.in.: Agata Kulesza, Jan Frycz, Andrzej Konopka, Magdalena Różczka i Dariusz Chojnacki. Rolę Tomasza Komendy zagrał niezwykle utalentowany Piotr Trojan, mający na koncie udział w takich produkcjach, jak: "Chce się żyć" czy serial "Pułapka".

materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas