Reklama

Reklama

Happy Life. Sztuka odpuszczania, Kasia Bem

Coś cię uwiera, przeszkadza? Przeczuwasz, że można inaczej, wolniej swobodniej, bez napięcia i planu? Chcesz zwolnić, wziąć oddech, dać sobie wreszcie spokój, odpuścić? Tylko jak to zrobić? I czy to w ogóle możliwe? Możliwe! Rozpoznaj i zmień 12 przekonań, które blokują cię na drodze do szczęścia!

"Happy Life. Sztuka odpuszczania" to ciepła i życiowa książka, do której chce się wracać i czytać wciąż na nowo, szukając w niej inspiracji, uniwersalnej mądrości i pokrzepienia.  Autorka podpowiada w niej, co i jak odpuścić, by zacząć żyć pełnią życia tu teraz. Czerpiąc z jogi i wschodnich filozofii opisuje 12 najpopularniejszych pułapek umysłu, w które wpada większość z nas i podpowiada, jak ich unikać. Wyposaża czytelnika w narzędzia MOC’y: proste medytacje, techniki oddechowe, ćwiczenia, które pomagają przeżywać życie jako CUD bez czekania na cud. I przekonuje, że CUD’em jest każdy z nas.  

Reklama

Kasia Bem, autorka książki, jest  nauczycielka jogi i medytacji z wieloletnim doświadczeniem. "Happy Life. Sztuka odpuszczania" to jej trzecia książka. Zawarła w niej latami zdobywaną i praktykowaną wiedzę na temat pracy z umysłem poprzez medytację oddech i ćwiczenia, które w książce nazywa narzędziami MOC’y . Najważniejsza jest jednak zmiana blokujących przekonań, przekonuje autorka i opisuje ich w książce 12, dając jednocześnie wskazówki, jak je transformować.  

Na pytanie po co nam odpuszczanie Kasia Bem odpowiada tak: "Niektórym odpuszczanie może kojarzyć się może z rezygnacją, poddaniem się, wywieszeniem białej flagi. Nic bardziej mylnego. Owszem, przestajemy walczyć, ale nie przegrywamy. Przeciwnie, zaczynamy zauważać, że żyje się nam coraz lepiej. Łatwiej. Samo się dla nas dzieje, gdy przestajemy naciskać, spinać się i  kontrolować wszystko i wszystkich wokół. W mojej książce piszę o tym, jak odpuścić i zmienić przekonania i zachowania, które nas blokują na drodze do szczęśliwego życia. Wyodrębniłam 12 pułapek umysłu, w które najczęściej wpadamy i podpowiadam, jak je rozpoznać i przetransformować.  

A sztukę odpuszczania definiuje następująco: Sztuka odpuszczania to nic innego jak umiejętność bycia tu i teraz bez oczekiwania, aby to, co jest, było inne, niż jest. Nie ma nic wspólnego z obojętnością czy zaniechaniem. To specyficzna postawa życiowa, w której akceptuje się rzeczywistość bez zniekształceń, ze wszystkimi jej przejawami i zrozumieniem, że nic nie jest w istocie dobre czy złe. Wszystko jest wyłącznie takie, jakie jest.   


- Świetna i mądra książka, dla tych którzy pragną wolności i szczęścia. W prosty,  a jednocześnie wnikliwy sposób dociera do esencji różnych tradycji duchowych, tego, co w nich żywe i zawsze aktualne. Przynosi ukojenie, sprowadza do Tu, do Teraz. 

Nitya Patrycja Pruchnik, nauczycielka duchowa    

- Potrzebowałam tej książki. Przyszła do mnie w samą porę, akurat gdy szukałam odpowiedzi, jak powstrzymać się od działania bez wytchnienia, od wywierania wpływu na innych i ciągłego przesuwania granic. Kasia Bem pokazała mi, jak przestać i łagodnie przejść do bycia. Wsunęła mi między żebra wielkie prawdy Wschodu, które dotąd mnie onieśmielały. Znalazła dla nich proste, życzliwe słowa, a ja zobaczyłam w nich nową drogę. 

Paulina Wilk, pisarka i dziennikarka   

- Ta książka jest zaproszeniem do tańca: jest osobista, intymna i niebezpieczna. To ostatnie określenie dotyczy wszystkich tych z nas, którzy siegając po nią, mają nadzieję na poprawienie samopoczucia, zachowując swoje dotychczasowe nawyki. Ale tak jak zaproszenie do tańca bywa początkiem całkiem nowej przygody życiowej, tak też wgłębianie się w tę książkę może nas zmienić. I to bardzo. Ostrzegam! 

dr Aleksander Poraj - Żakiej, mistrz zen    

Każde słowo w tej mądrej i niosącej nadzieję książce jest prawdą. Zaświadczam! Znam jej autorkę od 25 lat i jej życiowa droga - trudna i piękna - niezwykle mi imponuje. Polecając nam życie jako cud, podstawowy sens i sedno istnienia - otwiera przed nami drzwi do tego, co najważniejsze. Warto odbyć z Kasią tę lekcję. 

Marzena Mróz-Bajon, dziennikarka, pisarka 

- Zgoda, życie nie polega na byciu zajętą. Ale żeby wreszcie odpuścić i wejść na ścieżkę ulgi, nie zatracając się jednocześnie w obojętności, warto mieć sprawdzone narzędzia Mocy, bo odpuszczanie to też sztuka. Kasia Bem dzieli się zdobywaną i praktykowaną przez lata mądrością, jak wypisać się z wyścigu i zbliżyć się do stanu czystego bycia. 

Anna Maruszeczko, dziennikarka, autorka, podcasterka   

- Kasia Bem napisała książkę o odpuszczaniu. Jakże to ważna umiejętność, bez której bezproduktywnie marnujemy energię na szarpanie się ze sobą, z bliskimi, z okolicznościami życia! Książka jest napisana w charakterystycznym dla Kasi bezpretensjonalnym, ale jednak rzeczowym stylu. Jeśli skorzystacie z zawartych tu porad i aktywnie przyjrzycie się swoim przekonaniom, odetchniecie i postawicie pierwsze kroki na drodze ku poczuciu spełnienia. 

Maciej Wielobób, nauczyciel medytacji, autor 8 książek, maciejwielobob.pl   

- Ze wszystkich rzeczy, które nas blokują największe są nasze przekonania. To chyba pierwsza taka książka joginki, która nie pisze tylko o medytacji i oddechu, ale właśnie o tym jak zmienić własne przekonania po to żebyśmy byli szczęśliwa integralną całością.  

Julia Izmalkowa, badacz, psycholog, autorka psychomama_julia   

- Dobrze jest być ambitnym, pracowitym i zaangażowanym, ale dobrze jest też odpuszczać. Dobrze jest też wiedzieć, kiedy oraz jak odpuszczać, a także kiedy oraz jak się zaangażować. Dlatego cieszę się, że Kasia w pewnych kwestiach sobie nie odpuściła i napisała tę książkę ;-). Bo w kwestii "jak odpuszczać" jesteśmy mocno niedoinformowani.

Agnieszka Passendorfer, nauczycielka jogi, autorka książek, założycielka portalu Omline.expert    

O AUTORCE: Autorką książki jest Kasia Bem, nauczycielka jogi i medytacji z wieloletnim doświadczeniem.  Na co dzień prowadzi warsztaty i wyjazdy z jogą, kursy oddechu i medytacji, a także pisze na ten temat oraz występuje w mediach jako ekspert w tej tematyce. Jej dotychczasowe książki "Happy Detoks" i "Happy Uroda" zyskały status bestsellerów i miały po kilka dodruków, podobnie jak seria 3 DVD "Happy Joga". Jej najnowsza książkę już w fazie przedsprzedaży weszła do TOP 10 najlepiej sprzedających się poradników rozwojowych w Polsce.

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje