Reklama

Reklama

Jak uspokoić swoje myśli, Sarah Knight

Zdarza ci się martwić rzeczami, które jeszcze nie nastąpiły? Mózg podsuwa ci milion scenariuszy, z których każdy następny jest coraz bardziej niepokojący? "Jak uspokoić swoje myśli" to praktyczny poradnik dla wszystkich, którzy martwią się na zapas. Znajdziesz w nim mnóstwo wskazówek i technik, które pomogą ci zapanować nad problemem.

W języku angielsku "martwienie się" (worrying) ma również drugie, ważne znaczenie: oznacza nieustanne dotykanie czegoś, pocieranie - a także - pogarszanie sprawy. Można to porównać do sytuacji, w której dostrzegasz, sterczącą w swetrze nitkę. To naturalne, że chcesz coś z tym zrobić, chcesz za tę nitkę pociągnąć. Wczuwasz się w problem, mierzysz jego potencjalne efekty. Czy jest już bardzo źle? Co mogę z tym zrobić? Ale kiedy ciągniesz nitkę, zajmujesz się nią, zamiast podjąć działania, które pozwolą ci naprawić szkodę, nagle okazuje się, że zniszczyłeś sweter.

Reklama

Sarah Knight pokazuje, jak zapanować nad swoimi zmartwieniami - jak zaakceptować te, których nie jesteśmy w stanie kontrolować, i jak działać w sposób produktywny względem tych, nad którymi możemy sprawować kontrolę. Nazywa tę metodę "Zero Zmartwień" i opiera ją na koncepcji porządków umysłowych.

Dzięki lekturze "Jak uspokoić swoje myśli" przy następnym zalewie pytań "a co będzie, jeśli..." - niezależnie od tego, czy lęki te pozostaną teoretyczne, czy zmienią się w prawdziwe, realne problemy wymagające rozwiązania - będziesz wiedziała, jak zastąpić te nieproduktywne, otwarte pytania takimi, które będą znacznie bardziej logiczne, realistyczne i umożliwiające działanie.

I co najważniejsze, będziesz wiedziała, jak oddzielić swoje obawy odnośnie tego, co może się wydarzyć od działań mających na celu poradzenie sobie z problemem, kiedy rzeczywiście się pojawi. Ta książka pomoże ci:

- przestać zamartwiać się z powodu tego, co jest poza Twoją kontrolą;

- umożliwić sobie podejmowanie racjonalnych decyzji;

- rozwiązywać problemy, zamiast pogarszać sytuację.  

Sarah Knight - pierwsza książka jej autorstwa ,"Magia olewania", została jak dotychczas przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków, a jej nagranie na TEDx o tym samym tytule obejrzano już ponad cztery miliony razy. Wszystkie książki z jej serii "poradników olewania" były międzynarodowymi bestsellerami - w tym "Ogarnij się", która pozostawała na liście bestsellerów "New York Timesa" przez szesnaście tygodni. Teksty jej autorstwa pojawiały się też m.in. w "Glamour", "Harper’s Bazaar" i "Refinery29". Po rzuceniu pracy w korporacji, aby rozpocząć karierę "wolnego strzelca", przeniosła się z Brooklynu w Nowym Jorku na Dominikanę, gdzie obecnie mieszka wraz z mężem, dwoma zdziczałymi kotami, które przygarnęła, i całą kupą jaszczurek.

Premiera: 11 marca 2020 r.

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje