Reklama

Reklama

Jak wychować rapera. Bezradnik, Marcin Matczak

W "Jak wychować rapera. Bezradnik" Marcin Matczak opowiada o relacji ze swoim synem Michałem, popularnym raperem występującym pod pseudonimem Mata, ale nie jest to typowa biografia. ​W książce nie brakuje wątków związanych z wychowywaniem nastoletniej córki czy nastoletniego syna, dotykających różnic pokoleniowych, młodzieńczego buntu, ale nie jest to klasyczny poradnik.

"Główną tezą książki jest twierdzenie, że wychowujemy nasze dzieci głównie do posłuszeństwa, a zapominamy wychowywać je do buntu. Tymczasem porządny człowiek, a co za tym idzie - dobry obywatel, musi wykształcić w sobie zdolność do rebelii, jeśli okoliczności tego wymagają. Dlatego opowiadam historię o chłopaku wychowywanym do posłuszeństwa, który potrafił się zbuntować. Na jego przykładzie chcę pokazać moralną doniosłość nieposłuszeństwa jako cechy obywatela - a więc każdego z nas." (fragment książki)

Książkę, której poszczególne rozdziały noszą tytuły utworów Michała, można podzielić na dwie części. W pierwszej czytelnicy będą mieli okazje poznać ciekawostki z życia rodziny Matczaków, szczegóły powstawania utworów Maty oraz ich interpretację. Druga poświęcona jest sprawom społeczno-politycznym.

Reklama

Są w niej rozdziały o prawie i konstytucji, o identyfikacji zła w ujęciu socjologicznym, o potrzebie przynależności do wspólnoty i "patriotycznej śmierci", o tym dlaczego potrzebujemy, a jednocześnie odrzucamy duchowość.

Wydawnictwo: Znak

Premiera: 1 września 2021 r.

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje