Reklama

Reklama

Jedno życie, Megan Rapinoe

Megan Rapinoe, złota medalistka olimpijska i dwukrotna mistrzyni świata kobiet, stała się siłą napędową zmian społecznych. W swojej książce wzywa nas wszystkich do walki o sprawiedliwość i równość.

Wychowana w konserwatywnym, małym miasteczku w Północnej Kalifornii, najmłodsza z sześciorga rodzeństwa, Megan Rapinoe miała cztery lata, gdy kopnęła piłkę nożną po raz pierwszy. Rodzice zachęcali ją do miłości do gry, ale nauczyli ją, że wygrana jest o wiele mniej ważna niż to, by żyła swoim życiem.

W "Jednym życiu" Rapinoe zastanawia się nad dokonanymi przez siebie wyborami, zwycięstwami i porażkami oraz rozpoczyna przemyślaną i szczerą dyskusję na temat swojej osobistej drogi do sprawiedliwości społecznej. Po mistrzostwach świata w piłce nożnej w 2011 r., Rapinoe zdecydowała się wystąpić publicznie jako lesbijka i wykorzystać swoją pozycję, by rozpocząć walkę na rzecz równości.

Posługując się historiami z osobistego życia, kariery złotej medalistki olimpijskiej i dwukrotnej mistrzyni Pucharu Świata kobiet; od pozwania amerykańskiej Federacji Piłki Nożnej o dyskryminację ze względu na płeć, po jej szeroko nagłośnioną odmowę wizyty w Białym Domu, Rapinoe omawia obowiązek, który wszyscy musimy podjąć i wpływ, jaki każdy z nas może mieć na nasze społeczności.

Reklama

"Jedno życie" pokazuje, że prawdziwa, konkretna zmiana leży w nas wszystkich, a Megan Rapinoe pyta: "Jeśli wszyscy mamy ten sam dar - to jedno cenne życie, składające się z decyzji, które podejmujemy każdego dnia - co zamierzasz z nim zrobić?".

Wydawnictwo: Relacja

Premiera: 24 lutego 2021 r.


materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje