Reklama

Reklama

Jestem. Filozoficzne pytania, które zadają sobie dzieci, Hanna Łupińska

Dzieci słusznie uważane są za największych filozofów świata. Zadają pytania, które wielkim myślicielom spędzają sen z powiek. Potrafią widzieć więcej, czuć lepiej i być bardziej. Poznają świat poprzez pytania i wątpliwości.

Co widzę, gdy zamknę oczy?

Dlaczego ja to nie ty?

Skąd mam pewność, że jawa to nie sen?

Czy trudniej jest być dzieckiem, czy dorosłym?

Poszukiwanie odpowiedzi to podróż do świata wyobraźni. Podróż najważniejsza w życiu - bo to wyobraźnia rozwija samodzielne, twórcze myślenie. Uczy rozwiązywać problemy, pozwala uodpornić się na manipulację. Otwiera na różnorodność.

Tę książkę stworzy z tobą twoje dziecko. Wspólnie wybierzecie się do krainy pytań, na które nie ma jednej odpowiedzi. Pytań tak nieprzewidywalnych i trudnych, że mogą je zadać tylko dzieci. Lub filozofowie.

Reklama

Od autorki: "Zachęcam do czytania Jestem razem z dzieckiem. Poprzez wspólne rozważania i szukanie odpowiedzi pomagamy najmłodszym opanować sztukę prowadzenia dyskusji, argumentowania, słuchania rozmówcy i szacunku dla cudzych poglądów. Dla Ciebie natomiast lektura może się okazać świetną gimnastyką umysłu. Jestem pewna, że Twoje dziecko stanie się wspaniałym przewodnikiem po świecie fantazji i pomoże Ci rozwinąć uważność, wrażliwość i ciekawość".

Ta książka to podróż do świata pełnego nieoczywistych znaczeń i tajemnych symboli zamkniętych w 30 ilustracjach. I pytań tak intrygujących, że mogą je zadać tylko dzieci. Lub filozofowie. Dzięki tej książce twoje dziecko rozbudzi w sobie myślenie abstrakcyjne. Pomoże mu to rozwiązywać problemy, uodporni na manipulację i otworzy na różnorodność.

I nagroda w konkursie "Książka dobrze zaprojektowana - zacznijmy od dzieci". 

Hania Łupińska - ukończyła katowicką ASP na wydziale Grafiki Projektowej ze specjalizacją w ilustracji. Obecnie, wraz z mężem, 2-letnią córeczką i psem mieszka w Warszawie. Ilustruje plakaty, książki, projektuje wzory. Inspiruje ją dziecięca spontaniczność i ciekawość świata. Macierzyństwo jest dla niej doskonałą okazją do podglądania nieskrępowanej dziecięcej ekspresji. 

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy