Reklama

Reklama

​Julia zaczyna od nowa, Katarzyna Misiołek

Wolność i szczęście czekają tuż za rogiem. Nowa powieść Katarzyny Misiołek niczym drogowskaz przypomina o najważniejszych wartościach w życiu. "Julia zaczyna od nowa" trafiła do księgarń 6 grudnia.

Julia, czterdziestosześcioletnia rozwódka, balansuje pomiędzy potrzebą zadbania o siebie a nieustającymi problemami własnej rodziny. Ma na głowie dwie dorosłe córki, narcystyczną i bardzo absorbującą matkę, nękaną poczuciem winy siostrę i byłego faceta, który zdaje się nie rozumieć słowa "koniec". Praca, dom, spełnianie życzeń córek i opieka nad mamą sprawiają, że dni Julii są niemal bliźniaczo do siebie podobne.

Reklama

Pewnego zimowego wieczoru jakiś impuls, a może przyjaźń z mieszkającym po sąsiedzku ekscentrycznym muzykiem, sprawia, że Julia zaczyna myśleć o czymś więcej. O czymś tylko dla siebie, o życiu, w którym można odciąć się od całego świata i powiedzieć: "teraz ja!". O chwilach samotności, która porządkuje myśli i o dalekiej podróży, do miejsca gdzie nikt nie będzie jej mówił, co ma robić, jak żyć i kim być. I Julia w tę podróż wyrusza, ale czy tęsknota za wolnością wygra w niej z poczuciem obowiązku i miłością do rodziny? Czy można nagle popędzić przed siebie, nie oglądając się na swoich bliskich, czy ta upragniona wolność naprawdę smakuje aż tak słodko?

"Julia zaczyna od nowa" to emocjonująca opowieść o naszych pragnieniach, tęsknotach i codziennych wyborach. Katarzyna Misiołek sugestywnie kreśli historię kobiety, która uświadamia sobie, że w życiu nie zawsze trzeba godzić się na kompromis.

Katarzyna Misiołek - krakowianka i filolog polski z wykształcenia. Przez kilka lat mieszkała w Rzymie. Po powrocie do kraju rozpoczęła współpracę z wydawnictwami prasowymi, wcześniej bywała tłumaczką, radiową pogodynką i hostessą. Interesuje się turystyką, psychologią, medycyną niekonwencjonalną i tarotem. W wydawnictwie MUZA dotychczas ukazało się jej pięć powieści: "Niekochana" (2014), "Ostatni dzień roku" (2015), "Dziewczyna, która przepadła" (2016), "Ironia losu" (2017) i "Nie podchodź bliżej" (2017).

Katarzyna Misiołek, "Julia zaczyna od nowa". Premiera: 6 grudnia 2017. Wydawnictwo MUZA SA.

INTERIA/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy