Lalka z Lizbony, Iwona Słabuszewska-Krauze

Życie może się zmienić w ciągu jednej zaledwie chwili. Otwierasz drzwi i nie wiesz, co cię za nimi spotka...

Okładka książki "Lalka z Lizbony"
Okładka książki "Lalka z Lizbony"materiały prasowe

W różnych okolicznościach w Lizbonie znikają trzy osoby. Łączy je to, że ktoś je kocha, ktoś za nimi tęskni, ktoś ich szuka. Inez pewnego dnia budzi się w pustym mieszkaniu. Po narzeczonym, z którym przyjechała do miasta, pozostaje tylko niezapisana kartka. Dziennikarz Carlos zostaje wyprowadzony z domu o czwartej nad ranem i bez słowa pozostawia ciężarną żonę.

Młody chłopak Diogo chce uniknąć wysłania do Afryki, ale nie zdąża uciec. Za sprawą Florindy, ekscentrycznej właścicielki kliniki dla lalek, niezwiązane ze sobą historie zapętlają się tak, że jedna nie może istnieć bez drugiej, a czasy współczesne mieszają się z trudną przeszłością okresu dyktatury Salazara i rewolucji goździków.

Miasto słońca staje się miejscem, w którym rozgrywają się ludzkie dramaty, ale też takim, w którym wszystko jest możliwe.

Iwona Słabuszewska-Krauze - autorka książek, socjolog i dziennikarka. Współtwórczyni i redaktorka irlandzkiego tygodnika "Polski Herald". Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Publikuje w prasie polskiej i zagranicznej. Lubi obserwować świat, pisząc, a może pisać, obserwując świat - z połączenia tych upodobań zrodziły się trzy poprzednie powieści: "Hotel Irlandia" (2006), bestsellerowe "Ostatnie Fado" (2011 i 2018) oraz "Portugalka" (2017).

Wydawnictwo: Lira

Premiera : 19 lipca 2021 r.

materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas