Reklama

Reklama

Literacki Egmont

Literacki Egmont wspiera dzieci w poznawaniu gatunków i form literackich, ale również kształtuje nawyk wspólnego czytania i przeżywania.

Basia

Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dzieci przedszkolnych. Przygody rezolutnej Basi i jej dowcip pomagają najmłodszym zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.

Seria "Basia" to świetna, współczesna literatura dziecięca, dowcipnie zilustrowana, w nowoczesnej oprawie graficznej. Pierwsza na polskim rynku próba wypromowania na szeroką skalę polskiego współczesnego bohatera dziecięcego. 

Wyjątkowość tej serii polega na tym, że przedstawia ona realny świat, w którym żyje współczesna rodzina. Basia jak każde dziecko ma mnóstwo pomysłów, jest twórcza, kreatywna, wesoła ale i potrafi się złościć, nie lubi sprzątać, marzy o własnym zwierzątku, bywa zazdrosna o młodsze rodzeństwo. Opowiadania Zofii Staneckiej i ilustracje Marianny Oklejak pozwalają przeżywać sytuacje z którymi spotykamy się na co dzień, w domu, w przedszkolu, czy na zakupach i choć często są to sytuacje trudne, stresujące to dowiadujemy się jak proste mogą być rozwiązania i odpowiedzi. Wystarczą mądrzy rodzice i odrobina humoru by świat każdego przedszkola był bezpieczny i pełen dobrych emocji.

Reklama

Basia. Wielka księga przedszkola, Zofia Stanecka

Ilustrator: Marianna Oklejak

Po "Wielkiej księdze słów" i "Wielkiej księdze pytań" przyszedł czas na "Wielką księgę przedszkola"!

Kiedy Basia pierwszy raz szła do przedszkola, trochę się cieszyła, a trochę bała. Chciała być duża, jak Janek, ale nie wiedziała, jak jej będzie w nowym miejscu. Czy pozna kogoś miłego? Co dokładnie będą robić? Teraz Basia ma 5 lat i wiele przedszkolnych koleżanek i kolegów. Razem bawią się w deszczu i robią pieski z kasztanów, myją zęby, robią prezenty i chodzą na rytmikę. Niektórzy bardzo czekają na przyjście mamy, inni nie chcą wychodzić z przedszkola. Jedni nie lubią jeść, inni chcą więcej kotletów. Każdego dnia wydarza się coś nowego. I tak razem Basia i jej przedszkolni przyjaciele przeżywają cały przedszkolny rok!

Basia i przyjaciele. Zuzia, Zofia Stanecka

Ilustrator: Marianna Oklejak

Zuzia nie wie, co się dzieje, kiedy jej mama nagle wyjeżdża z miasta. Złości się na tatę, kolegów i koleżanki. Może już nigdy nie wróci do przedszkola? Nieprędko odezwie się też do taty. Czy na pewno? "Zuzia" to opowieść o trudnych emocjach, o strachu wywołującym złość i o samej złości. A także o niespodziewanej bliskości, zrozumieniu oraz o potrzebie wybaczenia.

Basia i piknik, Zofia Stanecka

Ilustrator: Marianna Oklejak

Przedszkole Basi organizuje leśny piknik dla dzieci. Cała rodzina z zapałem się do niego szykuje. Na pikniku nie może zabraknąć jedzenia, szczególnie naleśników!  Nie może też na nim zabraknąć wspólnej zabawy, baniek mydlanych i zaskakujących przygód...

Basia, Franek i samochody, Zofia Stanecka

Ilustrator: Marianna Oklejak

Krótkie opowiastki o Basi i Franku to propozycja wspólnej lektury, rozmowy i zabawy z dzieckiem, od najmłodszych lat. Basia jest starszą siostrą Franka. Dużo się razem bawią, czasem się na niego złości, ale przede wszystkim jest dla niego wzorem i przyjaciółką.  Tym razem Basia z Frankiem poznają samochody.

Basia, Franek i pielucha, Zofia Stanecka

Ilustrator: Marianna Oklejak

Krótkie opowiastki o Basi i Franku to propozycja wspólnej lektury, rozmowy i zabawy z dzieckiem, od najmłodszych lat. Basia jest starszą siostrą Franka. Dużo się razem bawią, czasem się na niego złości, ale przede wszystkim jest dla niego wzorem i przyjaciółką. Tym razem Basia pomaga Frankowi nauczyć się korzystania z toalety.

Wielki Wyścig. Legendy motosportu, Jarosław Kaczmarek

Ilustrator: Tomasz Pieńczak

Książka "Wielki wyścig. Legendy motosportu" Jarosława Kaczmarka w ciekawy i nietypowy sposób opowiada czytelnikowi o świecie wyścigów samochodowych. Pierwsza część książki poświęcona jest Formule 1 oraz jej największym legendom: Nikiemu Laudzie, Michaelowi Schumacherowi czy Robertowi Kubicy. Druga cześć książki przedstawia świat rajdów samochodowych oraz wielki wyścig Dakar. W książce znajdziemy mnóstwo zdjęć, a także kolorowe infografiki Tomasza Pieńczaka.

Mr. Men i Mała Miss

Od 1971 roku postaci wykreowane przez Rogera Hargreavesa podbijają serca czytelników na całym świecie. W tym roku ta jedna z najbardziej rozpoznawalnych serii książkowych dla dzieci trafi do rąk polskich czytelników. Te kolorowo zilustrowane zabawne historie z morałem spodobają się nawet najbardziej wymagającym czytelnikom. Prawdziwe książeczki z charakterkiem!

Pan Fajny, Roger Hargreaves

Ilustrator: Roger Hargreaves

Tłumaczenie: Marcin Wróbel

Pan Fajny jest najfajniejszą osobą na świecie, a na dodatek bardzo szybko biega! Zawsze wie, jaka marzy ci się przygoda, i potrafi spełnić to marzenie jednym pstryknięciem palców!

Pan Dobry, Roger Hargreaves

Ilustrator: Roger Hargreaves

Tłumaczenie: Marcin Wróbel

Przed odkryciem Dobrowa pan Dobry mieszkał w Złowie. Pan Dobry uwielbia pomagać ludziom, jest bardzo uprzejmy i robi wiele dobrych uczynków.

Pan Nonsensek, Roger Hargreaves

Ilustrator: Roger Hargreaves

Tłumaczenie: Marcin Wróbel

Domyślacie się chyba, że w życiu pana Nonsenska nie ma zbyt wiele sensu. Jego najlepszym przyjacielem jest pan Chichotek i razem wyprawiają najróżniejsze bezsensowne figle. Domek pana Nonsenska znajduje się na samym czubku drzewa! Ciekawe, jak stamtąd codziennie schodzi?

Pan Tyka, Roger Hargreaves

Ilustrator: Roger Hargreaves

Tłumaczenie: Marcin Wróbel

Pan Tyka irytuje się czasem swoimi długimi nogami. Góruje nad większością przyjaciół tak bardzo, że w ogóle ich nie widzi!

Pan Zmartwiony, Roger Hargreaves

Ilustrator: Roger Hargreaves

Tłumaczenie: Marcin Wróbel

Pan Zmartwiony zawsze się martwi - o siebie i wszystkich pozostałych. Niczym innym właściwie się nie zajmuje! Jeśli go kiedyś spotkacie, to o was też zacznie się martwić!

Mała Mądrala, Roger Hargreaves

Ilustrator: Roger Hargreaves

Tłumaczenie: Marcin Wróbel

Mała Mądrala zna odpowiedzi na prawie wszystkie pytania. Albo i na wszystkie! Lubi wycieczki do Bystrzakowa, gdzie mieszkańcy są równie mądrzy jak ona!

Mała Konstruktorka, Roger Hargreaves

Ilustrator: Roger Hargreaves

Tłumaczenie: Marcin Wróbel

Mała Konstruktorka konstruuje niesamowite konstrukcje i opracowuje niespotykane wynalazki. Jej umysł pędzi jak błyskawica od jednego pomysłu do drugiego. Ale nawet jej zdarza się kryzys twórczy. Ciekawe, jak sobie z nim poradzi...

Mała Straszka, Roger Hargreaves

Ilustrator: Roger Hargreaves

Tłumaczenie: Marcin Wróbel

Mała Straszka uwielbia straszyć ludzi! Robi to dla zabawy. Wystraszy każdego, kto da się przestraszyć. Jej głównym celem jest biedny pan Galareta. Domyślacie się chyba dlaczego?

Mała Gimnastyczka, Roger Hargreaves

Ilustrator: Roger Hargreaves

Tłumaczenie: Marcin Wróbel

Mała Gimnastyczka w ogóle nie chodzi, tylko robi salta! Ma naprawdę sprężysty krok!

Mała Gwiazdeczka, Hargreaves


Ilustrator: Roger Hargreaves

Tłumaczenie: Marcin Wróbel

Mała Gwiazdeczka bardzo chce zdobyć sławę. Marzy o tym dniami i nocami. Uwielbia sobie wyobrażać, że ludzie przychodzą prosić ją o autograf.

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje