Reklama

Reklama

Magia życzliwości, Jaime Thurston

„Magia życzliwości” inspiruje do drobnych bezinteresownych gestów, które zapewniają długotrwałe zadowolenie i polepszają samopoczucie. To książka, o której złośliwi powiedzieliby, że przyda się szczególnie Polakom. Ale ta mądra, pozytywna i szalenie praktyczna lektura przyda się tak naprawdę wszystkim. Premier 10 października!

Gdy w pewnej kanadyjskiej kawiarni klientka zapłaciła rachunek nie tylko za swoją, ale także za kolejną kawę dla nieznajomej osoby, nie mogła się chyba spodziewać, że w jej ślady pójdzie aż 226 wdzięcznych osób! To tylko jeden z przykładów na to, jak działa "Magia życzliwości".

Jaime Thurston jest założycielką fundacji "52 Lives" (www.52-lives.org), która postawiła sobie prosty i zarazem ambitny cel: każdego tygodnia odmienić życie chociaż jednej osoby. Doświadczenia australijskiej społeczniczki składają się na książkę "Magia życzliwości". Jest to zbiór błyskotliwych porad i zwięzłych historii, które nawet największego sceptyka przekonają, że codzienna życzliwość wobec innych ludzi jest najprostszym sposobem na szczęście.

Reklama

"Magia życzliwości" jest wypełniona odwołaniami do badań naukowych i komentarzami ekspertów, które wyjaśniają pozytywny efekt działania życzliwości dla stanu zdrowia, mózgu i serca. Autorka tłumaczy wiele psychofizycznych mechanizmów, na przykład czym od pustego gestu różni się przytulanie z zaangażowaniem, które wyzwala w ciele działanie oksytocyny, hormonu miłości i przywiązania. Thurston wyraża sprzeciw wobec toksycznego egoizmu i zachęca do życia w ściślejszym kontakcie z otoczeniem. Wydana w pięknej formie książka zawiera wiele inspirujących cytatów i świadectw wdzięcznych osób, które doświadczyły zbawiennego działania życzliwości na własnej skórze. Każda ze stron "Magii życzliwości" pozwala zobaczyć i zrozumieć, dlaczego życzliwość opłaca się wszystkim. I czemu warto o tym pamiętać.

Jaime Thurston jest pochodzącą z Australii, ale mieszkającą w Wielkiej Brytanii społeczniczką i dziennikarką. Pracowała dla Parlamentu Europejskiego, organizacji charytatywnej zajmującej się ochroną dzikiej przyrody oraz fundacji wspierających rodziny więźniów. Jako zasłużona działaczka społeczna, Jamie otrzymała nagrody: "Points of Light Award" z rąk premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona oraz "Richmond Community" za działalność lokalną. Mieszka w Berkshire z rodziną: Gregiem i trójką dzieci - Abbey, Maksem i Josephem.

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy