Reklama

​Metoda Krokodyla, Maurizio de Giovanni

Trzy wstrząsające zabójstwa. Łączy je jedno: morderca, zabijając, płacze. "Metoda Krokodyla" Maurizia de Giovanni, trzymający w napięciu kryminał rodem z klasyki noir, od 30 stycznia w księgarniach.

Współczesny Neapol, miasto piękne, ale upadłe, rządzone przez bezwzględne gangi, nieprzyjazne dla mieszkańców, niezrozumiałe dla obcych, mroczne. Tu właśnie, niczym na egzekucji, od postrzału w głowę ginie młody kurier na usługach lokalnego dealera.

Dla policji morderstwo bez wątpienia jest powiązane z porachunkami przestępców. Jedynie Giuseppe Lojacono, inspektor z Sycylii  zesłany do Neapolu z powodu oskarżeń o współpracę z mafią, nie jest przekonany do takiej wersji wydarzeń. Kilka szczegółów przeczy najłatwiejszej interpretacji. Ale jego zdanie się nie liczy. Został przecież odsunięty od poważnych spraw. Wkrótce zabójca uderza kolejny raz. Policja jest w kropce.

Reklama

Trop jest jeden. Tajemniczy morderca na miejscu zbrodni zostawia mokre od łez chusteczki. Gazety nazywają go "Krokodylem", ponieważ podobnie jak krokodyl, kiedy pożera swoje ofiary, płacze. I podobnie jak krokodyl jest idealną maszyną do zabijania: czeka i patrzy, aż ofiara znajdzie się w jego zasięgu, a następnie skutecznie atakuje...

Inspektor Giuseppe Lojacono, zaangażowany do śledztwa przez nadzorującą sprawę panią prokurator, rozpoczyna dramatyczny wyścig z czasem. Czy zdążą ustalić, kto jest następny w kolejce do śmierci?

O autorze

Maurizio de Giovanni - włoski pisarz, autor dwóch bestsellerowych serii znanych czytelnikom w Europie i Stanach Zjednoczonych. W samych Włoszech zostało sprzedanych ponad milion egzemplarzy. W 2005 roku opowiadaniem o komisarzu Ricciardim, który działa w Neapolu w faszystowskich Włoszech na początku lat 30. XX w., wygrał konkurs dla debiutujących autorów kryminałów.

W 2012 roku wydawnictwo Mondadori opublikowało thriller "Il metodo del Coccodrillo" ("Metoda Krokodyla"), w którym po raz pierwszy pojawia się inspektor Giuseppe Lojacono. Zapoczątkował nim serię współcześnie rozgrywających się powieści pt. Bękarty z Pizzofalcone. Na jej podstawie zrealizowano popularny serial kryminalny we włoskiej państwowej telewizji Rai 1.

"Metoda Krokodyla" Maurizio de Giovanni. Wydawnictwo MUZA SA. Premiera: 30 stycznia 2019 r.

INTERIA/materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy