Reklama

Miłość silniejsza niż zatruty umysł geniusza

Życie Liny, żony wielkiego rosyjskiego kompozytora Siergieja Prokofiewa, było nieustanną walką o miłość, przetrwanie, wspólną przyszłość i samą siebie. Podobnie jak w jej ulubionym wierszu, puentą tej historii mogą być słowa: "Aby żyć szczęśliwie, żyjmy niepozornie" - aktorka Joanna Moro tak pisze o książce "Rosyjska namiętność" Reyes Monforte.

Wyjątkowa, piękna i przepełniona głębokim uczuciem jak utwory ge­nialnego kompozytora Siergieja Prokofiewa. Taka była Lina - jego muza, kochanka i żona.

Ich wspólna historia rozgrywa się na tle wielkich wy­darzeń XX wieku, na tle drapaczy chmur Nowego Jorku oraz w kręgu artystów paryskiej awangardy. Na co dzień spotykali się z Coco Chanel, Hemingwayem, Picassem, Matisse’em, Ravelem, Diagilewem...

Szczęśliwe lata kończą się, kiedy Prokofiew podejmuje decyzję o powrocie do Związku Radzieckiego. W sowieckiej Rosji czasu stalinowskiego ter­roru Lina zostaje oskarżona o szpiegostwo, jest torturowana w złowro­giej Łubiance, a w końcu skazana na morderczą pracę w łagrze.

Reklama

Tylko wewnętrzna siła, pasja życia i niezniszczalna miłość, którą darzy męża, pozwalają jej przetrwać.

O autorce

Reyes Monforte - uwielbiana w Polsce bestsellerowa pisarka i dziennikarka. Swoimi książkami zwraca uwagę świata na dramaty kobiet. Jej powieści są oparte na faktach.

"Rosyjska namiętność" Reyes Monforte. Wydawnictwo WAM. Premiera: czerwiec 2017.


INTERIA/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy