Reklama

Reklama

Mocne plecy, Harriet Griffey

„W 2017 roku British Heart Foundation poinformowała, że przeszło 20 milionów mieszkańców Wysp nie podejmuje aktywności fizycznej. Badania ujawniły, że Brytyjczyk spędza na siedząco średnio jedną piątą życia, czyli 78 dni w roku, a Brytyjka - 74 dni”. Siedzący tryb życia to jedna z plag XXI wieku. O tym, jak skutecznie walczyć ze skutkami wielogodzinnego spędzania czasu przy biurku pisze Harriet Griffey w książce "Mocne plecy. Proste ćwiczenia w służbie siedzenia". Premiera 5 września.

Eksperci alarmują - siedzący tryb życia ma groźne skutki dla zdrowia. Oprócz bólów mięśni, kręgosłupa, pleców i głowy zbyt długie siedzenie w jednej pozycji wiąże się także z kłopotami trawiennymi, problemem nadwagi, cukrzycą, niektórymi rodzajami raka, a nawet z przedwczesną śmiercią.

Reklama

Jest jednak dobra wiadomość - nigdy nie jest za późno, by zacząć ćwiczyć. Istnieje mnóstwo sposobów, by przeciwdziałać skutkom długotrwałego siedzenia, a większość z nich jest dość prosta - przekonuje Harriet Griffey w książce "Mocne plecy". I apeluje do wszystkich tych, którzy długie godziny spędzają przy biurku, za kierownicą lub na kanapie: "Zacznij już dziś i poczuj natychmiastową ulgę!".

Poradnik podzielony jest na pięć rozdziałów dotyczących głównych obszarów ciała: głowy i szyi, pleców i barków, ramion, pośladków, a także nóg. Każdy zawiera serię łatwych do codziennego wykonywania ćwiczeń rozciągających oraz wzmacniających, które można stosować niezależnie od wieku. Oprócz tego w książce znaleźć można wskazówki, jak zmienić swoje dotychczasowe nawyki, do jakiego specjalisty udać się po poradę lub w jaki sposób ułożyć własną serię codziennych ćwiczeń, które pomogą utrzymać gibkość, uśmierzyć ból, a przede wszystkim - poczuć się lepiej we własnym ciele.

Harriet Griffey - dziennikarka i autorka przeszło dwudziestu książek, których tematem jest przede wszystkim zdrowie i samopoczucie. Początkowo pracowała jako dyplomowana pielęgniarka, po czym przeszła do branży wydawniczej i zaczęła pisać. Jest autorką cenionej serii I Want to... (I Want to Sleep, I Want to Be Calm, I Want to Be Organised, I Want to Be Happy, I Want to Be Confident, I Want to Be Creative).

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje