Reklama

Reklama

Na szczęście, Karolina i Maciej Szaciłło

Często wyznaczamy sobie cele, którym nie jesteśmy w stanie sprostać. Planujemy rozwijać się w kierunku, który nie jest dla nas dobry. Zmuszamy się do robienia rzeczy, na które wcale nie mamy ochoty. Jak to zmienić? Jak wsłuchać się w potrzeby własnej duszy i ciała? Karolina i Maciej Szaciłło w przewodniku Na szczęście pomagają nam odnaleźć odpowiedzi na te pytania.

Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia. Czy sięgnięcie po przewodnik 12-miesięcznej drogi w głąb siebie może okazać się dobrym pierwszym krokiem?

Każdy z nas chce być szczęśliwy. Bez względu na pochodzenie, zajmowaną pozycję, wiek, płeć czy wykształcenie. Banał? Ale jakże prawdziwy. Jednak tak niewiele osób zadaje sobie to kluczowe pytanie: Czym tak na prawdę jest szczęście? Każdy z miesięcy w przewodniku "Na szczęście" dotyczy jednego tematu, a każdy tydzień - jednego konkretnego zagadnienia. Kolejne tygodnie podsumowujemy poświęcając chwilę na refleksję, do której zainspirują nas zadane przez autorów pytania i polecenia. W tym miejscu znajduje się przestrzeń na krótkie zapiski, które pomogą poukładać myśli. Karolina i Maciej Szaciłło przedstawiają proste techniki oddechowe i relaksacyjne, narzędzia pracy z emocjami, oparte między innymi na filozofii wschodu czy podstawowych założeniach psychodietetyki, ćwiczenia, metody oczyszczania organizmu, ale również układu nerwowego, a nawet szybkie i proste przepisy, dzięki którym szczęście będzie łatwiejsze do osiągnięcia dla każdego.

Reklama

W jednym z rozdziałów autorka wspomina dzień, w którym przypomniała sobie, czym jest szczęście. Był to koniec sierpnia, chłodny, czwartkowy poranek. Dzień rozpoczęła od wewnętrznej sesji narzekania: bo grupa na zajęciach jest mniejsza niż by sobie tego życzyła, bo nie znaleźli się jeszcze kupcy na mieszkanie... i tak dalej. Jednak tego dnia zwykła wizyta w sklepie spożywczym i niezwykła energia ekspedientki - mimo widocznego zmęczenia miłej i uśmiechniętej od ucha do ucha, sprawiły, że uświadomiła sobie swój brak wdzięczności. Pod wpływem tej chwili przypomniała sobie, czym jest szczęście - szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.

Z kalendarzem - przewodnikiem "Na szczęście" w styczniu popracujemy nad nawykiem używania częściej słowa "chcę", a nie "muszę". W lutym poznamy lepiej siebie i zobaczymy, jaki jest nasz związek z najważniejszą osobą w życiu - ze sobą oraz zastanowimy się, co tak naprawdę lubimy robić. W marcu odkryjemy, jak oczyścić organizm bez restrykcyjnego detoksu i zrozumiemy znaczenie równowagi, rozpatrywanej na czterech poziomach: cielesnym, umysłowym, duchowym i społecznym, posiłkując się mądrością najstarszej nauki o zdrowiu, ajurwedy. A o ajurwedzie Szaciłłowie wiedzą wszystko - to właśnie jej poświęcili temat swojej poprzedniej książki, "Jedzenie, które leczy". W ciągu 12 miesięcy odbędziemy podróż w głąb siebie i kto wie, może uda nam się przypomnieć sobie, czym jest szczęście?

 

Fragment książki:

Przez najbliższych 12 miesięcy będziemy pielęgnowali chwilę obecną. Nieczęsto będziemy spoglądali za siebie. Jednak nowy rok zaczniemy od kroku wstecz. Kartkę papieru podziel na dwie części. W pierwszej zapisz największe osiągnięcia minionego roku (nie więcej niż dziesięć). W drugiej części zanotuj spektakularne porażki (analogicznie nie więcej niż dziesięć). Pojawił się delikatny opór? Zamknij na moment oczy i postaraj się zlokalizować go w ciele. Następnie głęboko, spokojnie i miarowo oddychaj, mając na uwadze owo miejsce. Otwórz oczy. Czy opór jest mniejszy? Jeśli tak, jeśli jesteś gotowy go przełamać, znajdź ciche i spokojne miejsce. Upewnij się, że przez najbliższe 30-40 minut nikt nie będzie ci przeszkadzał. To ma być czas tylko dla ciebie. Uświadom sobie, że nie możesz być prawdziwie szczęśliwy ani dać komuś szczęścia, jeśli w pierwszej kolejności nie zadbasz o siebie.


Karolina Szaciłło - dziennikarka, specjalistka od zdrowego trybu życia. Prowadzi warsztaty i szkolenia z zakresu medytacji oraz zdrowego odżywiania. Współautorka, wraz z mężem, Maciejem Szaciłło, poradników dietetycznych, koncentrujących się na zdrowym, oczyszczającym organizm jedzeniu m.in. Jedz i pracuj... nad własnym zdrowiem, Detoksy dla zdrowia i urody, Jem (to co) kocham i chudnę (Wydawnictwo Zwierciadło).

Maciej Szaciłło - popularny ekspert od zdrowego żywienia oraz ekologicznego typu życia. Wspólnie z żoną, Karoliną Szaciłło, prowadzi liczne kursy, szkolenia i warsztaty zdrowego gotowania, wyjazdowe detoksy oraz zajęcia związane z medytacją i ćwiczeniami oddechowymi. Od lat przygotowuje zdrowe potrawy dla widzów telewizji śniadaniowych. Jest współautorem licznych publikacji poświęconych zdrowiu i oczyszczaniu organizmu.

 

 

"Na szczęście"

autor: Karolina i Maciej Szaciłło

Cena: 39,90 zł


materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy