Reklama

Reklama

Nela zaprasza na podwodną przygodę

Niesamowite zwierzęta o dziwacznych kształtach, odmienna i zaskakująca roślinność, paleta niezwykłych barw, której nie da się dostrzec z powierzchni lądu. Właśnie tak wygląda przepiękny, podwodny świat, w który za sprawą Morskiego Przygodnika 2020/2021 zabiera nas Nela – najpopularniejsza, młoda podróżniczka i reporterka.

Nela przypomina koleżankom i kolegom, że już najwyższy czas pakować tornistry, uzupełniać plan zajęć i z uśmiechem na twarzy obrać azymut na szkołę. Autorka Morskiego Przygodnika doskonale wie, że odpowiednia organizacja i planowanie, to podstawy, by należycie zarządzać swoim czasem i obowiązkami. A tych przecież w roku szkolnym nie brakuje. Aby umilić swoim czytelnikom czas poświęcony na naukę, Nela za sprawą swojego najnowszego kalendarza zabiera ich w podwodny, pełen zagadek i tajemnic świat mórz, oceanów i podziemnych rzek. A jak bardzo jest on interesujący, najlepiej wie sama autorka Morskiego Przygodnika, której wielką pasją jest nurkowanie.

Reklama

Morski Przygodnik 2020/2021 to kalendarz i organizer w jednym. Przygoda rozpoczyna się od września 2020 r. i trwa dwanaście miesięcy - aż do sierpnia 2021 r. Każdy miesiąc to osobna wyprawa w fascynujący świat zwierząt podwodnych i roślin. Dzięki doskonale zilustrowanemu Przygodnikowi można poczuć się, jak uczestnik ekspedycji, którą prowadzi doświadczona podróżniczka i reporterka Nela. Ale to nie wszystko! W kalendarzu zawarto szereg ciekawostek - opisy podwodnych wypraw, interesujące informacje o stworzeniach żyjących w głębinach oceanów, relacje z niezwykłych, magicznych, nierzadko rajskich miejsc objętych ochroną. Nela opowiada m.in. o tym, co można znaleźć na Wyspie Kokosowej, na której tylko nieliczni mogą postawić stopę, co skrywa Głębia Challengera - czyli najniżej położone miejsce na Ziemi, oraz jak wyglądają podwodne jaskinie Madagaskaru.

Nela dzieli się z czytelnikami swoimi doświadczeniami z jej wielkiej pasji, jaką jest nurkowanie. Podpowiada, jaki sprzęt należy dobrać w zależności od głębokości zanurzenia i czym różni się snurkowanie od nurkowania. W Przygodniku znajdzie się również miejsce na wszelkiego rodzaju notatki - choćby listę rzeczy niezbędnych do zabrania w podróż marzeń. Oznaczenie w kalendarzu najważniejszych świąt, plan lekcji, kreatywne zadania, a nawet - ciekawe i zabawne naklejki do wykorzystania - między innymi to czeka na czytelnika w Morskim Przygodniku Neli.

Fotografie, grafiki, opisy, wydzielone miejsca na rysunki  - wszystko to pozwala młodemu czytelnikowi rozwijać ciekawość o świecie i zachęca do kreatywnego myślenia. Morski Przygodnik to pozycja wydawnicza, która nie tylko pomaga w planowaniu każdego dnia, ale jest również doskonałą formą zabawy i pozyskiwania wiedzy.

Przygodnik został pozytywnie zaopiniowany przez neurologopedę, terapeutę integracji sensorycznej oraz oligofrenopedagoga. "Morski Przygodnik. 365 dni pod woda z Nelą" dostępny jest w sprzedaży od 19 sierpnia online na www.sklepFilmowy.pl oraz w wybranych księgarniach na terenie kraju. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nela Mała Reporterka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy