​Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont

Premiera 19 stycznia 2022 r.

Garfield. Tłusty koci trójpak, tom 11
Garfield. Tłusty koci trójpak, tom 11INTERIA/materiały prasowe

Garfield. Tłusty koci trójpak, tom 11

Scenariusz: Jim Davis

Rysunki: Jim Davis

Przekład: Piotr W. Cholewa

Cena: 89,99

Język oryginału: angielski

Seria: Garfield. Tłusty koci trójpak

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: humor

Ulubiony pręgowany tłuścioch wraca po kolejną czubatą porcję zabawy i jedzenia! Gdy Garfield gra w "rozgnieć pająka", gdy winą za zjedzone ciasteczka obciąża swojego niewidzialnego przyjaciela Clive’a lub przeprowadza testy upadkowe Odiego, aby sprawdzić, czy "Sprężysty" to odpowiedni przydomek dla nieszczęsnego szczeniaka, kocisko zawsze roztacza wokół siebie aurę specyficznej miłości - i wesołości.

Garfieldowy cykl TŁUSTYCH KOCICH TRÓJPAKÓW stanowi kolekcję komiksowych pasków zebranych w nowym kolorowym wydaniu. Garfield zmieniał się odrobinę na przestrzeni lat, ale jedno pozostało niezmienne: jego gigantyczny apetyt na jedzenie i zabawę. W tym tomie czeka was dużo szaleńczej radości z nienasyconym kotem w roli głównej - ponieważ nigdy dosyć mu psot!

Klasyczne baśnie Disneya. Mulan
Klasyczne baśnie Disneya. MulanINTERIA/materiały prasowe

Klasyczne baśnie Disneya. Mulan

Scenariusz: Gregory Ehrbar, Bob Foster

Rysunki: Mario Cortés

Przekład: Mateusz Lis

Cena: 24,99

Język oryginału: angielski

Seria: Klasyczne baśnie Disneya

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: przygodowy

Przeznaczona dla małych i dużych czytelników komiksowa adaptacja wspaniałej filmowej opowieści "Mulan"! Hunowie przedarli się przez Wielki Mur! Wydaje się, że nic nie jest wstanie zatrzymać najeźdźców dowodzonych przez demonicznego Szan Ju. Tylko ktoś o niezwykłej odwadze i ogromnym harcie ducha może uchronić Chiny przed klęską. Taka osoba wkrótce się ujawni, a jej tożsamość zaskoczy wszystkich... Komiks o konsekwentnym realizowaniu marzeń i łamaniu stereotypów.

Siostry Niezapominajki. Miłości Kasjopei, tom 2
Siostry Niezapominajki. Miłości Kasjopei, tom 2INTERIA/materiały prasowe

Siostry Niezapominajki. Miłości Kasjopei, tom 2

Scenariusz: Giovanni Di Gregorio

Rysunki: Alessandro Barbucci

Przekład: Maria Mosiewicz

Cena: 39,99

Język oryginału: francuski

Seria: Siostry Niezapominajki

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy

Drugi tom pięknej opowieści o trzech nastoletnich siostrach Niezapominajkach i sekretach ich rodziny.

Dziewczyny po raz kolejny wyjeżdżają na wakacje do babci mieszkającej na wsi. Średnia z sióstr, Kasjopeja, przeżywa pierwsze rozterki miłosne, na szczęście jej uwaga szybko zostaje skierowana w inną stronę - gdy bohaterki dowiadują się, że w ruinach miejscowego kościoła straszy, postanawiają wytropić ducha! Tak rozpoczyna się nowa przygoda Klubu Trzech Sióstr, podczas której dziewczyny nie tylko zapolują na nocne widmo, ale poznają też wzruszającą tajemnicę z młodości babci...

Autorami serii są dwaj Włosi - scenarzysta Giovanni Di Gregorio ("Brancaccio: chronique d’une mafia ordinaire", "Last travel inc.", "Monster Allergy") oraz rysownik i scenarzysta Alessandro Barbucci, znany w Polsce przede wszystkim jako współautor bestsellerowego cyklu dla dziewczynek "WITCH" oraz serii science fiction "Sky Doll".

Jajko i Smerfy, tom 4
Jajko i Smerfy, tom 4INTERIA/materiały prasowe

Jajko i Smerfy, tom 4

Scenariusz: Peyo

Rysunki: Peyo

Przekład: Maria Mosiewicz

Cena: 24,99

Język oryginału: francuski

Seria: Smerfy Komiks

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

Czwarty album przygód Smerfów, niezwykłych istot, które zostały pokochane przez dzieci na całym świecie. Tom zawiera trzy opowieści: "Jajko i Smerfy", "Fałszywy Smerf" i "Setny Smerf".

Zbliża się Święto Smerfów, na które mieszkańcy wioski zagubionej w zaczarowanym lesie zawsze przygotowują coś niecodziennego. Tym razem postanawiają zrobić ciasto, do którego potrzebne jest jajko... Tyle że trzeba się po nie wybrać tam, gdzie są kury, czyli do ludzkich siedzib. A kiedy już Smerfom udaje się zdobyć jajko, okazuje się, że jest bardzo niezwykłe - i dopiero wtedy zaczynają się prawdziwe kłopoty naszych bohaterów... Potem Smerfy będą musiały się bronić przed okrutną zemstą czarownika Gargamela, a w końcu Laluś znajdzie nowego Smerfa... po drugiej stronie lustra!

Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928-1992) używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

Lucky Luke. Arizona, tom 3
Lucky Luke. Arizona, tom 3INTERIA/materiały prasowe

Lucky Luke. Arizona, tom 3

Scenariusz: Morris

Rysunki: Morris

Przekład: Maria Mosiewicz

Cena: 29,99

Język oryginału: francuski

Seria: Lucky Luke

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

Jeden z pierwszych albumów o Lucky Luke’u, wesołym kowboju, który przemierzając Dziki Zachód pomaga wszystkim, którzy potrzebują wsparcia.

W okolicach Nugget City od dawna działa szajka napadająca na dyliżanse przewożące złoto. Samotny Kowboj ratuje życie konwojentowi cennego transportu i na miejscu rabunku znajduje trop mogący prowadzić do złoczyńców. Teraz nic go nie powstrzyma przed wymierzeniem sprawiedliwości! Później podąży do Meksyku śladem poszukiwanego przez prawo znanego rzezimieszka zwanego Papierosowym Cezarem. Pościg zawiedzie Luke’a wprost na arenę korridy, gdzie nasz bohater na oczach setek widzów będzie musiał stawić czoło nie tylko podstępnemu bandycie, ale też rozwścieczonym bykom...

Serię "Lucky Luke" wymyślił znakomity francuski scenarzysta i rysownik Morris (właśc. Maurice de Bevere, 1923-2001), który później zaprosił do współpracy sławnego pisarza René Goscinnego (1926-1977). Po śmierci obu ojców Samotnego Kowboja scenariusze i rysunki kolejnych odcinków cyklu są tworzone przez licznych kontynuatorów.

Kubatu - Liściożerca mimo woli, tom 5
Kubatu - Liściożerca mimo woli, tom 5INTERIA/materiały prasowe

Kubatu - Liściożerca mimo woli, tom 5

Scenariusz: Jakub Syty

Rysunki: Przemysław Surma

Cena: 29,99

Język oryginału: polski

Seria: Konkurs Janusza Christy

Kategoria: komiks polski

Tematyka: humor

Gąsienica Bielinka wraca do domu i ma pilną sprawę do pana Inżyniera. Niestety jej prośba może okazać się zbyt trudna do spełnienia przez genialnego wynalazcę. Czy będą z tego kłopoty? Tymczasem Dziobato, maskotka Malwinki, również podejmuje ważną decyzję w swoim pluszowym życiu i odbywa niezwykłą podróż. W piątym albumiku z przygodami papugi Kubatu i jej przyjaciół czekają aż dwie historyjki ze świata, w którym spotykamy ożywione przytulanki.

Scenariusz komiksu napisał wykładowca akademicki i tłumacz Jakub Syty. Ilustracje są dziełem Przemysława "Surpiko" Surmy, z wykształcenia konserwatora zabytków, a z zawodu ilustratora książkowego. Komiks nagrodzony w pierwszej edycji "Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci".

INTERIA.PL/materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas