Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu EGMONT

​Premiera 26 stycznia 2022 r.

Giganci. Erin, tom 1
Giganci. Erin, tom 1INTERIA/materiały prasowe

Giganci. Erin, tom 1

Scenariusz: Lylian

Rysunki: Paul Drouin

Przekład: Nika Sztorc

Cena: 29,99

Język oryginału: francuski

Seria: Giganci

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy

Pierwszy tom nowej francuskiej serii dla młodszych i starszych czytelników.

Dzieci pochodzące z czterech zakątków świata wykazują ponadnaturalne zdolności. Przyciąga je pewna nieznana siła. Podążając za nią, odkrywają olbrzymie istoty i pomagają im się przebudzić... Bohaterką pierwszego tomu jest zapalona ogrodniczka Erin. Jej rodzice zginęli w wypadku, a rośliny dają Erin pocieszenie. Pewnego dnia dziewczynka spotyka Yrso - giganta, który mimo przerażającego wyglądu okazuje się bardzo życzliwy. Kłopot w tym, że polowanie na Yrso rozpoczyna pewna tajemnicza grupa naukowców... Scenariusz wyszedł spod pióra Lylian, a rysunki stworzył Paul Drouin.

Sami. Zniknięcie, tom 1
Sami. Zniknięcie, tom 1INTERIA/materiały prasowe

Sami. Zniknięcie, tom 1

Scenariusz: Fabien Vehlmann

Rysunki: Bruno Gazzotti

Przekład: Agata Cieślak

Cena: 29,99

Język oryginału: francuski

Seria: Sami

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy

Pierwszy tom niezwykłego komiksu fantasy dla młodzieży. Pewnego dnia pięcioro nieznających się dotąd dzieci po przebudzeniu odkrywa, że wszyscy mieszkańcy ich miasta zniknęli. Co się stało? Gdzie są ich krewni i przyjaciele? Szukając odpowiedzi dzieci przemierzają opustoszałe ulice, jednak natykają się tylko na grasujące po mieście dzikie zwierzęta. Czy uda im się przetrwać samodzielnie i czy odkryją tajemnicę zniknięcia pozostałych mieszkańców? Pierwszy tom serii został nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême w kategorii najlepszy komiks dla młodzieży w wieku 9-12 lat. W 2017 r. na podstawie serii powstał film fabularny pod tym samym tytułem. Autorem scenariusza serii jest francuski scenarzysta komiksowy Fabien Vehlmann ("Green Manor"). Za rysunki odpowiada uznany belgijski rysownik Bruno Gazzotti ("Le petit Spirou", "Soda").

Pamiętniki Wisienki i Walentyna
Pamiętniki Wisienki i WalentynaINTERIA.PL/materiały prasowe

Pamiętniki Wisienki i Walentyna

Scenariusz: Joris Chamblain

Rysunki: Aurélie Neyret

Przekład: Marek Puszczewicz

Cena: 39,99

Język oryginału: francuski

Seria: Pamiętniki Wisienki i Walentyna

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: obyczajowy

Zawarta w jednym tomie kontynuacja losów mądrej i ciekawskiej dziewczynki Wisienki i jej rodziny. Wisienka i jej nowy braciszek Walentyn wcielają się w agentów specjalnych. W noc Perseidów na naszej planecie rozbija się nieznanej rasy istota pozaziemska. Ich zadaniem będzie odnaleźć jej ślady, ocenić skalę niebezpieczeństwa i wyeliminować zagrożenie. W przeddzień długiej podróży dookoła świata "rodzeństwo" wyrusza z misją najwyższej wagi. Dla nich to okazja, żeby się lepiej poznać i zbliżyć się do siebie... a przede wszystkim wspólnie stworzyć nowy pamiętnik! Scenariusz napisał Joris Chamblain, a przepiękne rysunki stworzyła Aurélie Neyret. "Pamiętniki Wisienki" to komiks dla dzieci, który odniósł wielki sukces we Francji i zdobył Nagrodę Młodzieży na Międzynarodowym Festiwalu Komiksów w Angoulême.

Mali Bogowie. Ciężko jest być bogiem, tom 3
Mali Bogowie. Ciężko jest być bogiem, tom 3INTERIA/materiały prasowe

Mali Bogowie. Ciężko jest być bogiem, tom 3

Scenariusz: Christophe Cazenove

Rysunki: Philippe Larbier

Przekład: Maria Mosiewicz

Cena: 29,99

Język oryginału: francuski

Seria: Mali Bogowie

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

Trzecia część prześmiesznej opowieści o młodych kandydatach na bogów i herosów starożytnej Grecji, którzy nie mają zamiaru cierpliwie czekać, aż dostaną nadprzyrodzone moce. Herakles próbuje wykonać dwanaście prac, choć jeszcze nie został obdarzony konieczną do tego siłą. Odyseusz buduje najwspanialszy statek świata, mimo że wciąż nie nauczył się pływać. Kirke przygotowuje magiczne eliksiry, niestety także takie, które powodują nieciekawe skutki uboczne. Atena zgłębia sztukę wojenną, ale na razie wygrywa tylko w domino. Z kolei Taurusek, jak to Taurusek - a to zrobi piekielnego grilla, a to wymyśli nowe dyscypliny olimpijskie, a to postanowi wykąpać się rzece umarłych. Dziwacznych pomysłów nigdy mu nie brakuje.

Autorami historii o psotnych istotach z mitów są scenarzysta Christophe Cazenove, znany w Polsce między innymi z bestsellerowej serii "Sisters" oraz rysownik Philippe Larbier, który stworzył ilustracje do takich humorystycznych opowieści jak "Chats, chats, chats" czy "Nina" oraz scenariusz kryminalnego cyklu dla dzieci "Les Enigmes de Léa".

W cieniu drzew. Takie sowie lato, tom 3
W cieniu drzew. Takie sowie lato, tom 3INTERIA.PL/materiały prasowe

W cieniu drzew. Takie sowie lato, tom 3

Scenariusz: Dav

Rysunki: Dav

Przekład: Ernest Kacperski

Cena: 24,99

Język oryginału: francuski

Seria: Mój pierwszy komiks 5+

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

To trzeci tom z serii dla najmłodszych "W cieniu drzew". Jest lato, a pod drzewami hałasują dzieci. Ale dla innych zwierząt czasy dzieciństwa już dawno minęły i niewiele z nich o tym pamięta. Może warto odnaleźć je na nowo?

Autorem serii jest francuski artysta posługujący się pseudonimem Dav, pod którym kryje się urodzony w 1979 roku David Augereau. Jego ilustracje przeniosą młodego czytelnika prosto do lasu.

Bartłomiej i Karmelek. Genialna niespodzianka, tom 2
Bartłomiej i Karmelek. Genialna niespodzianka, tom 2INTERIA.PL/materiały prasowe

Bartłomiej i Karmelek. Genialna niespodzianka, tom 2

Scenariusz: Silvia Vecchini

Rysunki: Sualzo

Przekład: Jacek Drewnowski

Cena: 24,99

Język oryginału: włoski

Seria: Mój pierwszy komiks 5+

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

Bohaterami tej przygody są dwa osiołki: Bartłomiej i jego syn Karmelek. Opowieść charakteryzuje się prostotą fabuły oraz akwarelowymi ilustracjami i stanowi wspaniałe połączenie komiksu z klasyczną książeczką z obrazkami. Jej odbiorcą są najmłodsi - dzieci, które uczą się czytać, i ich rodziny. W drugim tomiku Bartłomiej organizuje przyjęcie urodzinowe dla Karmelka. Układa bardzo precyzyjny plan, żeby ten dzień był naprawdę wyjątkowy. Impreza nie może się obejść bez zdmuchiwania świeczek, ale na uczestników czeka też rampa do jazdy na deskorolce, a nawet lot balonem! Niestety goście przychodzą za wcześnie i sprawy nabierają nieoczekiwany obrót. Zaczyna się seria komicznych wpadek, a katastrofa wisi w powietrzu. Na szczęście Bartłomiej z każdej sytuacji znajduje wyjście, a Karmelek bawi się świetnie!

INTERIA.PL/materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas