Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont
Premiera 7 grudnia 2022 r.
Pamiętniki Sknerusa McKwacza
Scenariusz: Kari Korhonen
Rysunki: Kari Korhonen
Przekład: Jacek Drewnowski
Język oryginału: fiński
Seria: Pamiętniki Sknerusa McKwacza
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor
O pochodzeniu i życiu Sknerusa McKwacza opowiadali najsłynniejsi twórcy disnejowskich komiksów, tacy jak Carl Barks i Don Rosa. Teraz dobrze znany czytelnikom fiński scenarzysta i rysownik Kari Korhonen kontynuuje tę opowieść na swój fascynujący sposób. Jak to się stało, że Sknerus, który wzbogacił się podczas gorączki złota, został ważnym mieszkańcem Kaczogrodu? Droga z Klondike do skarbca wnoszącego się nad miastem była pełna zakrętów i przeszkód. Zawiodła naszego kaczora aż do Egiptu! Podczas przedstawionych w tomie przygód młody Sknerus spotkał Brutalnego Benka, Newtoniusza, Kwakerfellera, pannę Stempel i wiele innych osób, które odegrały ważną rolę w jego dalszym życiu.
Myszka Miki. Miki - Szalone przygody
Scenariusz: Lewis Trondheim
Rysunki: Nicolas Keramidas
Przekład: Maria Mosiewicz
Język oryginału: francuski
Seria: Myszka Miki
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: kryminał/przygodowy
Disnejowska Myszka Miki ma różne oblicza - nie tylko humorystyczne, znane z komiksów o Myszogrodzie. Kolekcja dzieł znanych europejskich autorów ukazuje Mikiego także jako detektywa, poszukiwacza dawnych cywilizacji czy wynalazcę. Przeżyj wraz z tym bohaterem niesamowite przygody!
Odważny detektyw Miki i niezbyt rozgarnięty Donald ruszają w pościg za złodziejami, którzy okradli skarbiec Sknerusa. Bohaterowie będą się przedzierać przez dżunglę, odkrywać zaginione miasta, penetrować podziemne krainy, pływać w głębinach, a nawet latać w kosmos! Czekają ich starcia z pradawnymi bestiami i władcami oceanów. Czy wyjdą cało ze stu niebezpieczeństw? W tej opowieści, będącej zarówno pastiszem, jak też hołdem oddanym klasycznym opowieściom o Myszce Miki i Kaczorze Donaldzie, nie zabraknie również humoru!
Scenariusz albumu napisał słynny francuski twórca Lewis Trondheim, zdobywca nagrody Grand Prix na Festiwalu Komiksu w Angoulême, współautor wielu serii i powieści graficznych, takich jak "Wyspa Burbonów" czy "Ralph Azham". Rysunki są dziełem urodzonego w Paryża grafika Nicolasa Keramidasa, znanego z serii fantasy "Luuna" czy umieszczonego w uniwersum Troy cyklu "Tykko des sables".
Garfield. Tłusty koci trójpak, tom 13
Scenariusz: Jim Davis
Rysunki: Jim Davis
Przekład: Piotr W. Cholewa
Język oryginału: angielski
Seria: Garfield. Tłusty koci trójpak
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: humor
Zawsze był perfekcyjny, ale teraz jest jeszcze lepszy! Garfield, tłusty kot z gigantycznym ego, znów wraca na scenę: znęca się nad swoim tępym właścicielem Jonem i nawet podprowadza mu spodnie. Niektóre koty gonią myszy, a Garfield woli podejmować kroki prawne. Podczas wizyty na farmie miejski kot musi znosić - do czasu - Jona i jego brata wieśniaka. Nic dziwnego, że często jest w marnym nastroju. Jednak cokolwiek się dzieje, zawsze jest w nastroju do jedzenia.
Fibi i Jednorożec - Królowe dram, tom 8
Scenariusz: Dana Simpson
Rysunki: Dana Simpson
Przekład: Mateusz Lis
Język oryginału: angielski
Seria: Komiksy są super!
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: humor
Ósmy tom wesołej i mądrej opowieści o dziewczynce Fibi, której najbliższą przyjaciółką jest jednorożcowa piękność Marigold Niebiańskie Chrapy. Nadeszły wakacje. Tym razem Fibi i Marigold udają się na obóz teatralny. Muszą napisać i wystawić własną sztukę! Ale czy nasze bohaterki będą miały jakiś dobry pomysł? Poza tym Fibi liczy, że uda jej się spędzić dużo czasu z najlepszą przyjaciółką, jednak Marigold zabiera na obóz swoją siostrę - Florencję Niefortunne Chrapy! Naszym bohaterkom przyjdzie się zmierzyć z tematem trudnych relacji między siostrami, a ich własna przyjaźń zostanie wystawiona na próbę...
Dana Simpson zyskała światową sławę serią o Fibi, za którą otrzymała dwie ważne amerykańskie nagrody za twórczość dla dzieci. Jest także autorką cykli przeznaczonych przede wszystkim dla dorosłych czytelników: "Ozzy and Millie", "I Drew This" i "Raine Dog".
Sami. Czerwone kurhany, tom 4
Scenariusz: Fabien Vehlmann
Rysunki: Bruno Gazzotti
Przekład: Agata Cieślak
Język oryginału: francuski
Seria: Sami
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy
Czwarty tom serii fantasy o dzieciach, które pewnego poranka obudziły się w świecie, w którym większość ludzi zniknęła. Po pobycie w parku rozrywki, Dodji, Leïla, Yvan, Camille, Terry oraz kilkoro dzieci z Klanu Rekina wracają do Fortville, by sprawdzić, czy Terry rzeczywiście pamięta, co stało się feralnej nocy Na miejscu okazuje się, że władzę nad miastem przejęły zwierzęta ocalałe ze spalonego cyrku i stanowią wielkie zagrożenie dla naszych bohaterów. Pierwszy tom serii został nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême w kategorii najlepszy komiks dla młodzieży w wieku 9-12 lat. W 2017 r. na podstawie serii powstał film fabularny pod tym samym tytułem. Autorem scenariusza serii jest francuski scenarzysta komiksowy Fabien Vehlmann ("Green Manor"). Za rysunki odpowiada uznany belgijski rysownik Bruno Gazzotti ("Le petit Spirou", "Soda").
Giganci. Célestine, tom 4
Scenariusz: Lylian
Rysunki: Paul Drouin
Przekład: Nika Sztorc
Język oryginału: francuski
Seria: Giganci
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy
Czwarty tom francuskiej serii dla młodszych i starszych czytelników, opowiadający o pochodzących z różnych stron świata dzieciach, które wykazują ponadnaturalne zdolności. Podążając za przyciągająca je nieznaną siła, odkrywają olbrzymie istoty połączone z siłami natury i pomagają im się przebudzić.
W tym tomie poznajemy Célestina - chłopca pracującego wraz z mamą w kopalni koltanu w Kongo. Célestin ma rękę do techniki - potrafi wszystko naprawić, a ze znalezionych na wysypisku rzeczy potrafi zbudować robota. Pewnego dnia odkrywa, że ma też władzę nad urządzeniami mechanicznymi. Tymczasem połączony z gigantem Alypharem miliarder Calvin Crossland sieje zniszczenie, stwarzając zagrożenie dla całego świata.
Autorem scenariusza serii jest Lylian, a rysunki stworzył Paul Drouin.