Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont Polska
Premiera 2 czerwca 2021 r!
Smerf, który lubił tylko deser, tom 3
Scenariusz: Falzar, Thierry Culliford
Rysunki: Antonello Dalena
Przekład: Maria Mosiewicz
Seria: Smerfy i świat emocji
Trzeci tom opowieści o Smerfach, która ma pomagać najmłodszym czytelnikom w przezwyciężaniu wszelkiego rodzaju lęków i problemów. Każdy album jest uzupełniony zrozumiale napisanymi wskazówkami dla dzieci i ich rodziców, jak radzić sobie z kłopotami emocjonalnymi. Nadeszła pora obiadu, ale Łasuch, który przecież zawsze pierwszy przybiega na posiłek, tym razem nie jest głodny! Okazuje się, że ma pełny brzuch, bo potajemnie zjadł deser przeznaczony dla wszystkich Smerfów. Jako karę Papa Smerf nakazuje mu przygotować nowy deser - i to dla całej wioski... Przed Łasuchem trudne zadanie, które okaże się wręcz niebezpieczne, ponieważ w sprawę wmiesza się straszny czarownik Gargamel! Dzięki temu komiksowi nauczysz się, jak zdrowo jeść! Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928-1992) używający pseudonimu Peyo. Seria dla najmłodszych jest współtworzona przez jego syna Thierry’ego.
Smerfetka jest takim samym Smerfem jak inne, tom 4
Scenariusz: Falzar, Thierry Culliford
Rysunki: Antonello Dalena
Przekład: Maria Mosiewicz
Seria: Smerfy i świat emocji
Czwarta część serii o Smerfach, która pomaga najmłodszym czytelnikom w przezwyciężaniu lęków. Każdy album jest uzupełniony zrozumiale napisanymi wskazówkami dla dzieci i ich rodziców, jak radzić sobie z kłopotami emocjonalnymi. Smerfetka jest jedyną dziewczyną w wiosce Smerfów. Chciałaby pomagać pracującym kolegom lub robić z nimi coś ciekawego, ale chłopcy jej nie potrzebują albo nie wierzą, że mogłaby im dorównać w jakiejś dziedzinie sportu... Wolą dawać Smerfetce kwiaty, ale ona ma już dość kwiatów! Żeby wreszcie móc robić coś innego niż zazwyczaj, wpada na zabawny pomysł. Jaki? Sami sprawdźcie! Dzięki temu komiksowi dzieci poznają pojęcie szacunku dla odmienności! Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928-1992) używający pseudonimu Peyo. Seria dla najmłodszych jest współtworzona przez jego syna Thierry’ego.
Kid Lucky. Uczeń kowboja, tom 1
Scenariusz: Achdé
Rysunki: Achdé
Przekład: Maria Mosiewicz
Seria: Lucky Luke. Kid Lucky
Pierwszy z albumów opowiadających o dzieciństwie najsławniejszej z komiksowych legend Dzikiego Zachodu! Przemierzający pustynię kowboj znajduje spalony wóz osadników, a tuż obok płaczące niemowlę. Zabiera je do miasteczka, gdzie sierota trafia pod opiekę właścicielki saloonu i szeryfa. Chłopcu zostaje nadane imię Luke, a że okazuje się mieć niezwykłe szczęście, wszyscy nazywają go Lucky - Szczęściarzem. Tak rozpoczyna się pełna humoru historia łowcy bandytów i rewolwerowca szybszego niż jego własny cień. Poznajemy pierwsze przygody sprytnego i sympatycznego urwisa, który sprawia opiekunom tyle samo kłopotów, co daje im radości. Jego wyczyny rozbawią miłośników opowieści o jedynym w swoim rodzaju Samotnym Kowboju! Cykl "Lucky Luke" był przez wiele lat tworzony przez mistrzów komiksu Morrisa i Goscinnego, a po ich śmierci jest kontynuowany przez uznanych francuskich autorów. Achdé, pomysłodawca podserii przygód małego Luke’a, jest współtwórcą kilkunastu opowieści humorystycznych takich jak "Big Twin" czy "Esmeralda".
Yakari i białe futro, tom 11
Scenariusz: Job
Rysunki: Derib
Przekład: Maria Mosiewicz
Seria: Yakari
Jedenasty tom opowieści o małym Indianinie, który razem ze swoim dzielnym koniem przeżywa kolejne niezwykłe przygody. Podczas pogoni za mustangiem Śmiały Kruk z ludu Siuksów naraża się na gniew ogromnego orła. Potężny ptak sprawia, że duch Indianina zostaje uwięziony w Krainie Mroku. Czarownik plemienia nie jest w stanie uleczyć wojownika, dlatego dzielny Yakari, który rozumie mowę zwierząt, wyrusza w góry, aby odnaleźć orła. Czy uda mu się pokonać wszystkie niebezpieczeństwa, dotrzeć do gniazda skrzydlatego drapieżnika i sprowadzić ducha Śmiałego Kruka do świata ludzi? Cykl stworzyli pod koniec lat 60. dwaj Szwajcarzy - scenarzysta Job (André Jobin) oraz rysownik Derib (Claude de Ribaupierre). Za tomy 6 i 31 Yakariego (odpowiednio w latach 1982 i 2006) dostali nagrody Festiwalu Komiksowego w Angoulême w różnych kategoriach komiksu dziecięcego. Do dziś ukazało się prawie 40 albumów serii, która wciąż bawi młodszych i starszych czytelników.