Reklama

Reklama

​Nowości książkowe dla dzieci Egmont Polska

"Czytam sobie" to trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat. Książki w serii zostały napisane przez poczytnych polskich autorów i pięknie zilustrowane, całość przygotowana zgodnie z zaleceniami metodyków.

Czytam sobie

Historie zawsze wciągające, czasem z dreszczykiem, innym razem pełne humoru, przygód, emocji i wzruszeń - każde dziecko znajdzie wśród licznych tytułów coś dla siebie.

Pierwsze słowa. Zestaw edukacyjny, Rafał Witek, Anna Buchner

Ilustrator: Ewa Poklewska-Koziełło

Zestaw do nauki czytania. W przyjazny sposób wspiera dziecko w poznawaniu liter i składaniu pierwszych słów i zdań. Pudełko zawiera:

Dla dziecka:

Książkę Czytam sobie z poziomu 1 pt. "Doktor Ola", ilustracje Ewa Poklewska - Koziełło, autor Rafał Witek

60 kart edukacyjnych:

15 kart z obrazkami z książki

Reklama

15 kart z wyrazami z książki

15 kart kontrolnych obrazek + słowo z książki

15 kart z rymami

Ruchomy alfabet - karty z literami do samodzielnego układania słów

Dużą kartę z alfabetem

Dla rodzica:

Książka z poradami "Od pierwszej litery do pierwszego zdania" wspomagająca rodziców w pracy z dzieckiem.

Koty i kotki. Poziom 1, Justyna Bednarek

Ilustrator: Magdalena Kozieł- Nowak

Pewnego słonecznego wiosennego dnia Bazyli i Cyryl wybrali się na spacer. Pogoda była piękna, więc kotki postanowiły wybrać się nad staw. Czy jest coś lepszego niż świeża rybka? Stawy bywają jednak zdradliwe i jeden nieostrożny ruch wystarczył, by wycieczka zakończyła się kąpielą. I wtedy okazało się, że oprócz Cyryla i Bazylego nad stawem są jeszcze inne kotki - szare i puchate.

Koperta z kotem. Poziom 1, Justyna Bednarek

Ilustrator: Maja Barska

Pewnego dnia Janek postanowił zrobić niespodziankę swoim kuzynkom. A ponieważ obie bardzo lubiły zwierzęta, postanowił wysłać im psa i kota. Tylko jak zmieścić zwierzaki do zwykłej koperty?

Wyprawa Kon-Tiki. Poziom 2, Joanna Jagiełło

Ilustrator: Tomasz Kozłowski

"A oto tratwa Kon-Tiki. Zbudowana jak 1500 lat temu. Ta sama metoda i te same materiały. Bez metalu, plastiku, drutu, wiertarki. Kadłub z drewna balsa, lekkiego jak korek, do tego tylko liny konopne. Pokład z bambusa. Domek dla załogi to bambusowa kabina pokryta listowiem bananowca." Historia dzielnych żeglarzy, którzy na tratwie z żaglem przepłynęli trasę z Peru na wyspy Polinezji. To opowieść o przyjaźni, odwadze i marzeniach, które naprawdę mogą się spełnić.

Bitwa Warszawska 1920, czyli Cud nad Wisłą. Poziom 3, Ewa Nowak

Ilustrator: Agata Kopff

Kiedy pewnego dnia Zosia spotkała na spacerze wojskowego jadącego na pięknym koniu, nie wiedziała, że za chwilę jej życie bardzo się zmieni. Na szczęście wojna, która wybuchła niedługo potem okazała się próbą, którą i ona i jej brat przeszli zwycięsko.

Czytam sobie EKO

Czytam sobie EKO to książki do nauki czytania, w których szczególna rola przypada tematyce związanej z ochroną środowiska i tak zwaną inteligencją ekologiczną. To uwrażliwienie na stan natury i jej zasobów jest w dzisiejszym świecie już nie tylko ważne - jest odpowiedzialnością każdego człowieka, małego i dużego. A za to, czy młodzi ludzie zdobędą tę wrażliwość - odpowiadamy my dorośli. W tym przypadku my wydawcy. Czytam sobie EKO to nasz wkład w budowanie podwalin lepszego świata przez edukację młodego czytelnika i dostarczanie mu nie tylko narzędzia do zdobycia kluczowej umiejętności czytania, ale także rozwinięcia świadomości tego, co dzisiaj oznacza wspólna odpowiedzialność człowieka za środowisko i przyszłość Ziemi.

Samotny banan. Poziom 1, Sylwia Majcher

Ilustrator: Anna Ostapowicz

Na straganie w pudełku leży samotny banan. Jest jeden i nie wygląda już doskonale. Nikt nie chce go kupić. Czy trafi na śmietnik?


INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje