Reklama

Reklama

OBSESJA PIĘKNA, Renee Engeln

Żyjemy w świecie, w którym wmawia się kobietom, ze ich największą wartością jest piękny wygląd. Wizerunek kreowany przez koncerny kosmetyczne, kliniki urody, puszczany jest w świat dzięki reklamom, programom rozrywkowym i kolorowym magazynom.

Podprogowe nękanie doskonałym wizerunkiem przyczynia się u kobiet do depresji, redukuje ich ambicje, obniża zdolności poznawcze, wywołuje lęk przed naturalnym procesem starzenia się, a także powoduje zaburzenia w odżywianiu. Walka z potęgą mediów, które dysponują najlepszą technologią na świecie, jest z założenia nierówna. Nie jesteśmy jednak całkiem bezradni.
Renee Engeln, nagradzana wykładowczyni psychologii, pokazuje, jak obsesja piękna krzywdzi kobiety oraz jak można się jej przeciwstawić. Autorka wyjaśnia, jak porzucić krzywdzące schematy myślenia, zmienić sposób postrzegania swojego ciała, odwrócić się od lustra i zamiast się w nim przeglądać - zacząć działać.

"Obsesja piękna wywoła burzę w debacie na temat ciała...
To książka prowokująca i bardzo potrzebna."

"Rebellious Magazine"

Dr Renne Engeln - wielokrotnie nagradzana wykładowczyni psychologii na Universytecie Northwestern. Prowadzi zajęcia od jedenastu lat. Jest autorką licznych artykułów naukowych dotyczących dyskursu ciała i uprzedmiotowienia kobiet w kulturze. Jako ekspertka w tych dziedzinach często udziela wywiadów dla "New York Times’a", "Chicago Tribune" czy Today.com. Jej wystąpienie TEDx poświęcone obsesji piękna obejrzało na YouTubie ponad 250 tys. osób. Mieszka w Evanston w stanie Illinois.

Premiera: 1 sierpnia 2018 roku.

Reklama

INTERIA.PL/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Piękno | książka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy