Pies jest miłością. Dlaczego i jak Twój pies Cię kocha, Clive D.L. Wynne

Książka wyjaśnia tajniki uczuciowości psów, biorąc pod uwagę najnowsze badania naukowe w tym zakresie. Clive Wynne jest znawcą psiej natury, z którego zdaniem liczą się behawioryści i trenerzy na całym świecie. To publikacja obowiązkowa dla każdego opiekuna psa oraz dla tych, którzy planują się nimi stać.

Pies jest miłością. Dlaczego i jak Twój pies Cię kocha, Clive D.L. Wynne
Pies jest miłością. Dlaczego i jak Twój pies Cię kocha, Clive D.L. WynneINTERIA.PL/materiały prasowe

Twój pies cię kocha.

Każdy miłośnik psów zna to uczucie. I choć psia miłość wydaje się oczywista, niektórzy naukowcy wciąż mają wątpliwości i ostrzegają przed antropomorfizacją zwierząt. Oto jednak nadchodzi Clive Wynne, pionierski psi behawiorysta, którego badania pomagają zapoczątkować nową erę: taką, w której miłość, a nie inteligencja czy uległość, stanowią sedno relacji człowiek-pies.

Czerpiąc z najnowocześniejszych badań - przeprowadzanych w swoim laboratorium i innych ośrodkach na całym świecie - Wynne pokazuje, że istotą każdego psa są uczucia, wypełniające je od pyszczków i ogonów aż po DNA. Ta naukowa rewolucja mówi więcej o unikalnym pochodzeniu psów, ich zachowaniu i potrzebach, niż moglibyśmy sobie wyobrazić. Na przykład to, że psy zwyczajnie lubią nasze towarzystwo, a gdy nie mają się do kogo przytulić, stają się osowiałe i dziczeją.

Ludzka, pouczająca książka Pies jest miłością to niezbędna lektura dla każdego, kto kiedykolwiek kochał psa - i doświadczył cudu bycia kochanym.

- PSY KOCHAJĄ SMACZKI. PATYKI I DOŁKI. SPAĆ NA KANAPIE. PODKRADAĆ SKARPETKI. LIZAĆ PO TWARZY. WŁAŚCICIELI, STARYCH, PAŃCIÓW, BUNIE. NAJMOCNIEJ. PSY SĄ MIŁOŚCIĄ. NIE WIERZYSZ, PRZECZYTAJ.

Fisia (https://www.instagram.com/fisia_ofisial/)

- Prawda znana od początków ludzkiego i psiego świata, ale tylko tym, którzy kochali psa i byli przezeń kochani, poparta spojrzeniem naukowca. Wielu z nas łaknie "szkiełka i oka" w sprawach, które wystarczy poczuć. Każdemu z nich polecam książkę.

Dorota Sumińska

- Wciągająca i fascynująca! Po lekturze każdy jest radosny, lepiej poinformowany oraz pełen głębszego uznania dla naszych niesamowitych psich towarzyszy i ich nieokiełznanej zdolności do kochania.

Cat Warren, autorka What Dog Knows

- Nauka w końcu wyjawia psią tajemnicę: wyjątkową zdolność do kochania, która odróżnia psy od wszystkich innych zwierząt. Znakomita książka.

John Bradshaw, autor bestsellerów Zrozumieć kota i Zrozumieć psa. 

Autor:

Clivejest dyrektorem i założycielem Canine Science Collaboratory na Uniwersytecie Stanowym Arizony. Publikował swoje prace m.in. w "Psychology Today", "New Scientist" i "New York Timesie" oraz pojawiał się w programach National Geographic Explorer, PBS i BBC.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas