Po nowe życie, Weronika Wierzchowska

6 sierpnia nakładem Wydawnictwa Szara Godzina ukaże się nowa powieść Weroniki Wierzchowskiej „Po nowe życie ”. Tym razem inspiracją dla autorki była zapomniana historia platerówek, młodych dziewcząt z Pierwszego Samodzielnego Batalion u Kobiecego, który choć działał jako służba pomocnicza przeszedł imponujący szlak bojowy.

Okładka książki "Po nowe życie"
Okładka książki "Po nowe życie"materiały prasowe

Powieść "Po nowe życie" rozgrywa się tuż po zakończeniu drugiej wojny światowej. Trzy dziewczyny z Pierwszego Samodzielnego Batalionu Kobiecego przemierzają na ciężarówkach, furmankach, konno i piechotą miasta i wsie Dolnego Śląska. Celem wyprawy jest Zalipie Dolne koło Lubania, gdzie platerówki mają się osiedlić.

Podróż obfituje w przygody i niebezpieczeństwa. Trwa akcja przesiedleńcza. Na Ziemie Odzyskane napływają osadnicy z Kresów, szukając nowego miejsca do zamieszkania. W tych niespokojnych czasach trudno uniknąć spotkania z niemieckimi partyzantami i maruderami, bandami szabrowników i sołdatami z Armii Czerwonej. Pomimo wielu przeszkód nowo przybyli mieszkańcy próbują powrócić do normalności.

W powieści "Po nowe życie" autorka z dbałością o szczegóły historyczne i tło obyczajowe przedstawiła realia Polski powojennej, umiejętnie łącząc powagę z dowcipem. Świetnie zarysowała sylwetki bohaterek, które mimo młodego wieku i wojennych przeżyć nie dają sobie w kaszę dmuchać.

"Po nowe życie" to druga po "Służącej " powieść Weroniki Wierzchowskiej w portfolio Szarej Godziny. Autorkę interesują los kobiece,niebanalne historie i postaci zapomniane.

Książka jest dostępna w internetowych i stacjonarnych księgarniach w całej Polsce.

Premiera 6 sierpnia 2020 r.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas