​Podstawy praktyki buddyjskiej, Thubten Chodron, Dalajlama

Wiele osób, które dorastały w społeczeństwach zachodnich, chce zgłębiać tradycyjne nauki buddyjskie. Angażują się w buddyzm, przyjmując racjonalne podejście oparte na logicznych wyjaśnieniach i oczekując, że uzyskana wiedza zachowa sens i spójność.

​Podstawy praktyki buddyjskiej, Thubten Chodron, Dalajlama
​Podstawy praktyki buddyjskiej, Thubten Chodron, Dalajlama INTERIA.PL/materiały prasowe

Ponieważ jednak wywodzą się ze skrajnie odmiennych od buddyjskiego kręgów kulturowych, doświadczają rozterek i wątpliwości, których nie sposób rozstrzygnąć za pomocą klasycznych tekstów buddyjskich. W XXI wieku osoba praktykująca nauki buddyjskie powinna wykazywać się elastycznym umysłem i umiejętnością rozumienia różnych punktów widzenia.

Książka jest przeznaczona dla tych, którzy chcą realizować ścieżkę nauk Buddy o niekrzywdzeniu, miłości, współczuciu i etycznym postępowaniu. Wartości te nabierają dziś szczególnego znaczenia jako antidotum na wszechobecny egoizm pojedynczych ludzi i całych nacji. W książce omówiono cztery pieczęcie (podstawowe tezy buddyzmu) stanowiące wspólny punkt wszystkich filozofii buddyjskich oraz przedstawiono opis wiarygodnego poznania. Znalazły się tu również wyjątkowe rozważania o naturze ciała i umysłu, znaczeniu ludzkiego życia, a także o głębszych implikacjach przyczynowości. Dzięki wiedzy zawartej w tej publikacji łatwiej zrealizujesz swoje duchowe cele i odczujesz większą radość z życia.

Wybrane zagadnienia:

  • relacje między przewodnikiem duchowym a uczniem

  • kształtowanie sesji medytacyjnej

  • reinkarnacja i koło sansary

  • przygotowanie się na śmierć i pomoc umierającemu

  • karma i jej skutki

  • Poznawaj dharmę. Praktykuj mądrość i współczucie

    INTERIA.PL/materiały prasowe
    Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
    Dołącz do nas