Polacy last minute, Justyna Dżbik-Kluge

Polska turystyka bez tajemnic! Piloci wycieczek zdradzają (nie tylko) swoje sekrety i pokazują, jacy naprawdę są Polacy na wakacjach.

Okładka książki "Polacy last minute"
Okładka książki "Polacy last minute"materiały prasowe

Polak na wakacjach... Poza kieratem dostaje skrzydeł, doznaje turbodoładowania, czuje się "kimś", pozwala sobie na więcej niż na co dzień. Wieczne narzekanie: że zimno, że gorąco, że ludzi za dużo. Zabieranie jedzenia na zapas z bufetów. Pozostawianie po sobie bałaganu. Rozwiązywanie zaległych sporów rodzinnych. Głośne kłótnie.

A może jest w nas też chęć odkrycia czegoś nowego? Poznania innej kultury? Czy każdy Polak na wczasach to stereotypowy janusz, a Polka - typowa grażyna? Czy dzięki otwarciu na świat nauczyliśmy się poznawać inności?

O Polakach na wakacjach najwięcej wiedzą ci, którzy opiekują się nimi podczas wyjazdów - cierpliwi, niedziwiący się niczemu profesjonaliści - piloci wycieczek, ale również rezydenci, przewodnicy i animatorzy. Z ich opowieści powstał wciągający reportaż dziennikarki Justyny Dżbik-Kluge, w którym z pewnością niejeden czytelnik przejrzy się jak w krzywym zwierciadle.

To w końcu książka o nas samych - podróżujących Polakach - o naszych wadach i zaletach, aspiracjach i brakach, marzeniach i ograniczeniach. Książka o świecie, o którym aktualnie - przez pandemię - możemy jedynie poczytać i pomarzyć.

Justyna Dżbik-Kluge - dziennikarka radiowa i telewizyjna. Zajmuje się tematyką społeczną i kulturalną. Zaczynała w 2002 roku w młodzieżowym programie Telewizji Polskiej Rower Błażeja. Przez siedem lat była gospodynią magazynu kulturalnego TVP Warszawa Qadrans Qltury. Przez dziewięć lat pracowała w Polskim Radiu - w Czwórce i w Jedynce, później w Radiu Zet, obecnie związana jest z Radiem Kolor.

Wydawnictwo: W.A.B.

Premiera: 16 czerwca 2021 r.

materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas