Reklama

Reklama

Polacy last minute, Justyna Dżbik-Kluge

Polska turystyka bez tajemnic! Piloci wycieczek zdradzają (nie tylko) swoje sekrety i pokazują, jacy naprawdę są Polacy na wakacjach.

Polak na wakacjach... Poza kieratem dostaje skrzydeł, doznaje turbodoładowania, czuje się "kimś", pozwala sobie na więcej niż na co dzień. Wieczne narzekanie: że zimno, że gorąco, że ludzi za dużo. Zabieranie jedzenia na zapas z bufetów. Pozostawianie po sobie bałaganu. Rozwiązywanie zaległych sporów rodzinnych. Głośne kłótnie.

A może jest w nas też chęć odkrycia czegoś nowego? Poznania innej kultury? Czy każdy Polak na wczasach to stereotypowy janusz, a Polka - typowa grażyna? Czy dzięki otwarciu na świat nauczyliśmy się poznawać inności?

Reklama

O Polakach na wakacjach najwięcej wiedzą ci, którzy opiekują się nimi podczas wyjazdów - cierpliwi, niedziwiący się niczemu profesjonaliści - piloci wycieczek, ale również rezydenci, przewodnicy i animatorzy. Z ich opowieści powstał wciągający reportaż dziennikarki Justyny Dżbik-Kluge, w którym z pewnością niejeden czytelnik przejrzy się jak w krzywym zwierciadle.

To w końcu książka o nas samych - podróżujących Polakach - o naszych wadach i zaletach, aspiracjach i brakach, marzeniach i ograniczeniach. Książka o świecie, o którym aktualnie - przez pandemię - możemy jedynie poczytać i pomarzyć.

Justyna Dżbik-Kluge - dziennikarka radiowa i telewizyjna. Zajmuje się tematyką społeczną i kulturalną. Zaczynała w 2002 roku w młodzieżowym programie Telewizji Polskiej Rower Błażeja. Przez siedem lat była gospodynią magazynu kulturalnego TVP Warszawa Qadrans Qltury. Przez dziewięć lat pracowała w Polskim Radiu - w Czwórce i w Jedynce, później w Radiu Zet, obecnie związana jest z Radiem Kolor.

Wydawnictwo: W.A.B.

Premiera: 16 czerwca 2021 r.

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy