Poznaj swoje bakterie, Nicola Temple, Catherine Whitlock

Nie widzisz ich, ale tam są. Na tobie, w tobie i wokół ciebie. Ważą ciężkie kilogramy, bo masz ich na sobie 15 000 razy więcej, niż jest ludzi na Ziemi. I nigdy nie śpią.

Poznaj swoje bakterie, Nicola Temple, Catherine Whitlock
Poznaj swoje bakterie, Nicola Temple, Catherine WhitlockINTERIA.PL/materiały prasowe

Królestwo bakterii jest tak wielkie, że stanowi wręcz cały mikrowszechświat. Dowiedz się więcej o tych niewidzialnych formach życia i zostań bakterionautą - poznaj swoje bakterie! Zobacz niczym pod mikroskopem, czym są, jak wyglądają, co porabiają, kiedy śpisz, co jedzą, by móc funkcjonować, jakie oddają ci przysługi i jakie jest modus operandi ich wichrzycielskiej frakcji.

Przez lata wpajano nam - bo taki był stan wiedzy - że bakterie są złe, brudne, a przecież zawdzięczamy im tak wiele! Nie byłoby nas, gdyby nie one. Warto nauczyć się, jak zwalczać te szkodliwe, ale też dbać o pożyteczne mikroby. Bo czy wiesz, że to nie deska klozetowa jest "najbrudniejszą" rzeczą, z jaką masz styczność, a twój ...telefon komórkowy? Czy wiesz, że bakterie mają niebagatelny wpływ na twój zapach ciała i atrakcyjność seksualną? Ba, oddziałują nawet na twój nastrój. Mikroby sprawiają, że jesteś tak wyjątkowy, że dzięki śladom na klawiaturze naukowcy mogą stwierdzić, że należy do ciebie. To zaledwie kilka przykładów na niezwykłość bakterii, których dowiesz się dzięki tej książce.

Jej przystępną, ale nader sprawnie edukującą i treść uporządkowano według narządów i układów: poznasz bakterie zamieszkujące skórę, oczy, jamę ustną, układ oddechowy, pokarmowy i moczowo-płciowy. Zaciekawienie tą materią z pewnością spotęguje graficzny układ książki, która zachwyca wizualnie infografikami, diagramami i zapadającymi w pamięć fotografiami zbliżeniowymi mikrobów.

"Poznaj swoje bakterie" z pewnością zafascynuje tym, jak funkcjonują drobnoustroje i zainspiruje do dalszych biologicznych poszukiwań i stania się miłymi gospodarzami dla bakterii, bo ci goście przyczyniają się ciężką pracą do naszego dobrostanu.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas