Reklama

Reklama

​Pretensje, Melon

"melon" to zarówno bohater jak i autor jednego z najpopularniejszych internetowych komiksów. Przez zaledwie dwa lata publikowane na Facebooku paski z jego przygodami zyskały pokaźne i wierne grono fanów. 29 stycznia ukazał się pierwszy tak obszerny zbiór "melonów" o, wiele wyjaśniającym, tytule "Pretensje". Ale więcej wyjaśnień nie będzie. Tego, kim tak naprawdę jest autor melonów, prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy.

Z pełnym, ponurym przekonaniem zachęcam do lektury.

Olga Wróbel, Kurzojady

- melon, którego znajdziecie w tym zbiorze komiksów, nie jest słodkim, egzotycznym owocem. Jest cierpki, zmęczony, jego patykowate nóżki ledwo wytrzymują napór rzeczywistości, miodowa żółtość została z deka przybrudzona. Możecie się z tego śmiać, ale mam złą wiadomość - to wewnętrzny melon każdego i każdej z nas - pisze o "Pretensjach" Olga Wróbel z Kurzojadów.

Gorzki dowcip, rozpaczliwy optymizm i zadziwiający dystans małego żółtego bohatera sprawiają, że internetowe paski z dnia na dzień coraz bardziej zyskują na popularności. Rysunkowe melony (czyli komiksy autorstwa melona) komentują otaczającą nas rzeczywistość, nie stroniąc od kontrowersyjnych i trudnych tematów, z właściwym sobie absurdalnym humorem i dystansem. "Pretensje" stanowią zbiór najlepszych z nich uzupełniony o nowe, niepublikowane dotąd na fanpage’u prace. A kim jest autor dowcipnych rysunków? To na razie będzie musiało pozostać tajemnicą.

Reklama

melon - koniecznie pisany z małej litery, duży, żółtawy owoc, prawdopodobnie uciekinier z półki sklepowej, renegat walczący o wolność wszystkich dyniowatych. Nagrodzony/a nagrodą Złotego Kurczaka za najlepszy komiks.

 

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje