Rośliny nas ocalą, Miriam Borovich

​Więcej mięty, mniej środków przeciwbólowych. Praktyczny przewodnik "Rośliny nas ocalą. 15 roślin leczniczych zdolnych puścić z torbami koncerny farmaceutyczne" to gotowa instrukcja przygotowania naturalnych leków!

Rośliny nas ocalą, Miriam Borovich
Rośliny nas ocalą, Miriam Borovichmateriały prasowe

"Ludzie umierają na lekarstwa, a nie na choroby".

Molier

"Wszystkie łąki i pastwiska, wszystkie góry i pagórki są aptekami".

Paracelsus

Polacy są na najlepszej drodze, by stać się lekomanami: leki dostępne bez recepty i suplementy diety stosuje prawie dziewięciu na dziesięciu konsumentów, a ponad jedna czwarta z nich - w niewłaściwy sposób. Leki przeciwbólowe, uspokajające, nasenne i różnorodne substancje mające poprawić jakość życia na niezliczone sposoby są coraz częściej nadmiernie używane, stosowane bez konsultacji z lekarzem, spożywane w stopniu graniczącym z uzależnieniem. Koncerny farmaceutyczne przy pomocy ogromnych kampanii reklamowych kuszą możliwością rozwiązania wszelkich problemów za pomocą połknięcia pastylki. Pastylki dostępnej przy okazji codziennych zakupów w supermarkecie, kiosku, drogerii, na stacji benzynowej.

Tymczasem w przypadku typowych, codziennych dolegliwości zamiast po sztuczne substancje chemiczne można sięgnąć po... liście, korzonki i kwiaty: rośliny lecznicze o potwierdzonym naukowo działaniu. Książka Miriam Borovich pomaga nie tylko zdobyć o nich rzetelną wiedzę, ale i nauczyć się odpowiednio je dobierać, hodować i przygotowywać:  wskazuje, które z nich można dodawać do jedzenia, z których warto zrobić napar, proszek, balsam, odwar, sok lub nalewkę. Piętnaście opisanych w książce roślin umożliwia zastąpienie najczęściej nadużywanych medykamentów dostępnych bez recepty własną, naturalną i spersonalizowaną apteczką. O wiele korzystniejszą dla zdrowia niż wypróbowywanie na chybił trafił aktualnie reklamowanych w telewizji leków.

Obok instrukcji przygotowania naturalnych leków czytelnicy znajdą w książce Miriam Borovich również przepisy kulinarne - wiele z tych dobroczynnych roślin warto bowiem hodować na balkonie lub parapecie. "Złote mleko" z kurkumy to jeden z pokarmów o największych właściwościach leczniczych. Mięta to świetny środek przeciwbólowy, czosnek zapobiega wysokiemu cholesterolowi lepiej niż wiele dostępnych na rynku leków, omlet z liśćmi pokrzywy wzmocni krew, a napar z lawendy ułatwi mocny sen. Szczęśliwi posiadacze ogródków i działek mogą urozmaicić je dekoracyjnym krzewem głogu - marmolada z jego słodkich owoców pomoże uregulować ciśnienie krwi.

Miriam Borovich dorastała w rodzinie, w której praktykowano leczenie naturalne. Ma szeroką wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie, propaguje życie w harmonii z przyrodą i szacunkiem dla środowiska naturalnego. Jej pojmowanie zdrowia opiera się na przekonaniu, że ciało nie choruje w sposób niezależny od umysłu, emocji oraz otoczenia.

materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas