​Strrraszna historia

"Strrraszna historia" to seria, która sprawia, że nauka historii przestaje być nudna. Najważniejsze wydarzenia przedstawia w zabawny, czasami bardzo dosłowny sposób, ale za to bez zadęcia i patosu często spotykanych w szkole i podręcznikach. W tych książkach najstraszniejsze fakty stają się bardziej oswojone, a szczegółowe informacje i ciekawostki łatwiejsze do zapamiętania dla młodych czytelników.

Niesamowici Egipcjanie
Niesamowici EgipcjanieINTERIA.PL/materiały prasowe

Dzięki niebanalnej narracji, komiksowym ilustracjom i sporej dawce humoru każdy może polubić naukę historii.

Seria "Strrraszna historia" to światowy bestseller, wydany w ponad 30 językach i sprzedany w ponad 25 milionach egzemplarzy na całym świecie. Książki, które właśnie ukazują się w Polsce, zostały napisane przez Terry’ego Deary’ego i zilustrowane przez Martina Browna oraz Phillipa Reeve’a

Niesamowici Egipcjanie

Autor: Terry Deary; Peter Hepplewhite

Ilustrator: Martin Brown

Tłumaczenie: Jarosław Kilian

Cena: 19,99

Grupa docelowa: 8-12 lat

Na pewno nie wiesz: w jaki sposób piramidy zabezpieczano przed rabusiami, na czym polegała gra w kozę i ile osób padło ofiarą klątwy Tutanchamona. Ta książka przeniesie Cię do pełnego tajemnic starożytnego Egiptu. Przeczytasz w niej, który bóg egipski miał głowę krokodyla, czego można się dowiedzieć o życiu faraonów, badając ich mumie, oraz jakie słodycze wcinały egipskie dzieci.

Krwawe rewolucje
Krwawe rewolucjeINTERIA.PL/materiały prasowe

Krwawe rewolucje

Autor: Terry Deary

Ilustrator: Philip Reeve

Tłumaczenie: Małgorzata Fabianowska

Cena: 19,99

Grupa docelowa: 8-12 lat

Na pewno nie wiesz: skąd pochodził słynny gladiator Spartakus, co to jest defenestracja, kto wynalazł gilotynę, a komu nie w smak była bostońska herbatka. Dzięki tej książce dowiesz się, jak na pozór błahe wydarzenia stawały się początkiem krwawych przewrotów, jak to jest być rewolucjonistą i jak wyglądał żałosny koniec wielu nieudanych rebelii.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas