To tylko przyjaciel, Abby Jimenez

​Ta powieść stanie się hitem nadchodzącego lata! Podnosi na duchu, chwyta za serce i wzrusza do łez. A przy tym pozostaje w pamięci jeszcze długo po lekturze! "To tylko przyjaciel" to świetnie napisana, subtelna i zabawna komedia romantyczna w stylu kultowych filmowych historii. Abby Jimenez przekonuje w niej, że marzenia się spełniają, a prawdziwa miłość może pokonać wszelkie przeszkody. Trzeba tylko dać jej szansę.

To tylko przyjaciel, Abby Jimenez
To tylko przyjaciel, Abby JimenezINTERIA.PL/materiały prasowe

Kristen Petersen ma wspaniałe życie. Oddanych przyjaciół, najcudowniejszego psa pod słońcem i mężczyznę, z którym zamierza spędzić resztę życia. Tyler, jej chłopak, służy w armii i nie ma go w kraju, ale obiecał, że niebawem wróci na stałe i para nareszcie zamieszka razem. Do pełni szczęścia brakuje Kristen tylko jednego - dziecka, którego bardzo pragnie. Jednak macierzyństwo nie jest jej pisane.

Przygotowanie do wesela przyjaciółki okazują się dla Kristen bardzo emocjonującym przeżyciem, zwłaszcza gdy na horyzoncie pojawia się drużba pana młodego. Josh Copeland to najzabawniejszy, najseksowniejszy i najinteligentniejszy mężczyzna, jakiego Kristen kiedykolwiek spotkała. I choć w towarzystwie Josha dziewczyna czuje się wyjątkowo, z dwóch powodów uparcie stara się trzymać go na dystans. Pierwszym jest oczywiście Tyler, z którym pozostaje w związku, choć to od dawna związek na odległość. Drugim - fakt, że Josh pragnie dużej rodziny. A Kristen wie, że jest kobietą, która nigdy nie spełni jego marzeń.

Z tej sytuacji wyjście może być tylko jedno - zakończyć znajomość z Tylerem i przekonać Josha, by zostali przyjaciółmi z dodatkowymi korzyściami. W ich niezobowiązującej relacji nie będzie miejsca na uczucia, będzie za to mnóstwo fantastycznego seksu. Jednak już wkrótce Kristen uświadomi sobie, że to, co w teorii wydawało się proste, w praktyce jest bardzo trudne. Choć ją i Josha łączy niewytłumaczalnie silna chemia, przyszłość z Tylerem wydaje się być jej przeznaczeniem.

"To tylko przyjaciel" to napisany z czułością, dowcipem i lekkością zachwycający debiut. Abby Jimenez stworzyła powieść pełną wrażliwości, seksualnego napięcia oraz dobrego humoru. Ujmujący bohaterowie, rozbrajające dialogi, a także prowadzona naprzemiennie z perspektywy kobiety i mężczyzny narracja to największe atuty książki Jimenez. Amerykańska pisarka na przykładzie losów Kristen, Josha oraz ich przyjaciół pokazuje, że życie każdego z nas jest sumą wyborów, poświęceń, radości i bolesnych strat. "To tylko przyjaciel", pierwsza część bardzo obiecującej serii komedii romantycznych, to kipiąca od emocji powieść, która oferuje czytelniczkom sporą dawkę śmiechu i mnóstwo wzruszeń.

W Stanach Zjednoczonych powieściowy debiut Abby Jimenez spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem przez czytelniczki i media. "O, The Oprah Magazine" oraz "Women’s Health" okrzyknęły go najlepszym romansem 2019 roku, a "Good Housekeeping", "PopSugar" oraz "Bookish" uznały za najlepszą lekturę na lato. Przejmująca i przezabawna historia Kristen i Josha zachwyci miłośniczki prozy Christiny Lauren, Helen Hoang oraz Sally Thorne.

"Ta powieść stanie się waszą ulubioną komedią romantyczną. Będziecie na przemian śmiać się i płakać" - PopSugar

"Błyskotliwy, szczery, kipiący od seksu debiut. Wywołuje salwy śmiechu i wyciska morze łez" - Publishers Weekly

"To tylko przyjaciel to przepiękna opowieść o uczeniu się akceptacji swoich uczuć, która zachwyca charyzmatycznymi, zabawnymi i niepowtarzalnymi bohaterami" - Entertainment Weekly

"Rewelacyjny debiut, pełen sarkastycznego humoru i zmysłowych scen. Ta książka to doskonała odskocznia" - L.J. Shen, autorka powieści "Odcień północy" oraz serii "Święci grzesznicy"

"To tylko przyjaciel rozbawił mnie do łez, wstrząsnął mną i przywrócił moją wiarę w miłość i siłę ludzkich uczuć. Fenomenalny romans!" - Tessa Bailey, bestsellerowa autorka "New York Timesa"

"Szczera, płynąca z głębi serca opowieść. Niesamowicie wiarygodna" - Goodreads

Abby Jimenez - jest autorką romansów, mówczynią motywacyjną oraz zwyciężczynią konkursu kulinarnego organizowanego przez Food Network. W 2007 r. założyła Nadia Cakes - sklep oferujący artystycznie ozdabiane wypieki, a po sukcesie swojego biznesu całkowicie poświęciła się cukiernictwu. "To tylko przyjaciel" jest jej debiutem literackim, świetnie przyjętym przez media i czytelników. Abby Jimenez to domatorka, której największą przyjemność sprawia relaks w towarzystwie kawy, dobrej książki i ukochanego psa. Mieszka w Minnesocie.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas