Toksyczna matka, Irena Stanisławska, Robert Rutkowski

Autorzy bestsellerowych książek "Oswoić narkomana" i "Pułapki przyjemności" - Robert Rutkowski i Irena Stanisławska - w nowej książce skupiają się na problemie trudnej relacji z matką. Jaka jest toksyczna matka? Jakie mechanizmy stosuje? Jak się bronić przed jej wpływem i ustalać granice? Czy wreszcie - w jaki sposób się od niej uwolnić?

Okładka książki "Toksyczna matka"
Okładka książki "Toksyczna matka"materiały prasowe

Robert Rutkowski, kiedyś reprezentant Polski w koszykówce, potem uzależniony od narkotyków, teraz niezwykle skutecznie pomaga innym wyjść z uzależnień, depresji czy toksycznych relacji. "Toksyczna matka" to nie tylko rozmowa z wybitnym psychoterapeutą i trenerem umiejętności psychologicznych, ale także zapis rozmów z osobami, które odważyły się o swojej trudnej relacji z matką szczerze opowiedzieć.

Przez pierwsze lata życia matka jest dla nas absolutnym autorytetem. Przyswajamy i traktujemy za pewnik wszystko co nam przekazuje. Jednak w niektórych przypadkach relacja matka-dziecko boleśnie naznacza na całe życie. Osoby, które mierzą się z takim problemem często zadają sobie pytania: czy wszyscy dookoła kochają swoje matki, a tylko ja jestem wyrodną córką/synem? Czy tylko ja mam do swojej matki pretensje? Nie. Takich osób jest znacznie więcej.

Dla wielu czytających tę książkę, zwłaszcza tych, których problem dotyczy bezpośrednio, lektura może okazać się trudna. Ale - jak przekonują autorzy - "zamiatanie pod dywan" problemów nie rozwiąże. Do pewnych emocji z przeszłości należy wrócić i raz na zawsze się z nimi rozprawić. Dlatego Robert Rutkowski i Irena A. Stanisławska starają się odpowiedzieć na pytania: kim jest toksyczna matka? Jak się zachowuje i jaki ma to wpływ na nas i nasze funkcjonowanie w dorosłym życiu? Jak postępować z toksyczną matką? W jaki sposób można uwolnić się od niesprzyjającej nam relacji i poczucia winy?

Robert Rutkowski - certyfikowany psychoterapeuta, wykładowca akademicki i pedagog. Pomaga ludziom walczącym z uzależnieniami zarówno od substancji, jak i zachowań. Prowadzi terapię dla osób, których dotknął kryzys zawodowy lub problemy rodzinne.  Autor książek: "Oswoić narkomana" i "Pułapki przyjemności" napisanych z Ireną A. Stanisławską.

Irena A. Stanisławska - ceniona dziennikarka. Pisała dla takich czasopism jak "Kino", "Film", "Film na świecie", "Playboy", "CKM", "SHE", "Zdrowie", "Kobieta i Życie", "Poradnik Domowy", "Gazeta Wyborcza". Obecnie zajmuje się pisaniem książek, głównie o tematyce psychologicznej. "Toksyczna matka zołzy" jest jej osiemnastą książką.

Wydawnictwo: MUZA

Premiera: 21 kwietnia 2021 r.

materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas