Reklama

Trucking Girl, Iwona Blecharczyk

Chciała być nauczycielką i dentystką, startowała w konkursie Miss Polonia. Dziś w ekstremalnych warunkach prowadzi ważącą 63 tony ciężarówkę. Jej kanał na YouTube subskrybuje ponad 300 tysięcy osób, a najpopularniejszy film ma ponad 10 milionów wyświetleń. Walczy z uprzedzeniami i udowadnia kobietom, że mogą być, kim chcą bez względu na wszystko. Iwona Blecharczyk to Trucking Girl. Jedna z nielicznych w Polsce.

Przyznaje, że będąc kierowcą ciężarówki, przełamuje wiele stereotypów. Blondynka, na dodatek ładna za kierownicą? Gdy zaczęła jeździć, traktowano ją trochę jak dziwoląga. Nie dowierzano jej umiejętnościom - kiedy wjeżdżała na bazę, wszyscy obecni obserwowali, jak sobie radzi. I chociaż początki nie były łatwe, za nic nie zmieniłaby swojej pracy. Kocha to, co robi.

Z tej pasji narodził się kanał na YouTubie. Dziś filmy Trucking Girl z trasy oglądają miliony osób, a jej fanpage na Facebooku gromadzi ponad 200 tysięcy fanów. Iwona Blecharczyk stała się jedną z najbardziej znanych za granicą Polek. To jej firma Mattel przyznała wyjątkowy tytuł Barbie Shero - ambasadorki akcji pomagającej dziewczynkom na całym świecie uwierzyć, że mogą być, kim tylko chcą.

Reklama

Iwona Blecharczyk jeździ ciężarówką już od dziewięciu lat. Specjalizuje się w przewożeniu gabarytów, czyli ładunków tak wielkich, że nie mieszczą się na drodze. Ma za sobą tysiące przejechanych kilometrów i setki zwiedzonych miejsc. Wielki samochód stał się jej drugim domem, w nim je, śpi i odpoczywa. Teraz o swoich przygodach opowiada w książce "Trucking Girl. 70-metrową ciężarówką przez świat".

Jak wygląda życie w ciężarówce? Gdzie się śpi, jak przygotowuje posiłki? Jak w trasie dbać o higienę i bezpieczeństwo? Dlaczego w ciężarówce lepiej kłaść się na dolnym łóżku oraz jakie zagrożenie na trasie mogą stanowić indyki? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi znajdziecie w książce. "Trucking Girl" wciąga jak najlepsza powieść przygodowa. Iwona Blecharczyk zabiera nas w fascynującą podróż. Razem autorką przemierzymy lodowe szlaki Kanady, odbieramy ładunki z kopalni diamentów, zachwycamy się zachodem słońca w Hiszpanii i przeżywamy chwile grozy na francuskim parkingu.

Autorka z pasją i poczuciem humoru opisuje jak wygląda życie truckera, jaki wpływ ma praca na jej życie i dlaczego czasami warto zaryzykować, aby spełnić marzenia. I nieważne, że na co dzień jeździsz rowerem, autobusem czy samochodem osobowym. Z Iwoną Blecharczyk poczujesz się częścią fascynującego świata truckerów!

Iwona Blecharczyk - kierowca zawodowy od dziewięciu lat. Posiada bogate doświadczenie w pracy w różnych dziedzinach transportu na dwóch kontynentach. Obecnie prowadzi zestaw ponadgabarytowy o łącznej długości do 70 metrów. W 2017 roku wyjechała do Kanady, gdzie pracowała m.in. jako kierowca miastowy, ciężarówką przemierzała legendarne drogi Kanady i USA, była pierwszą Polką na Lodowych Szlakach (Ice Road season 2017/2018), jedną z niewielu kobiet prowadzących zestawy offroadowe typu super b-train na polach naftowych o dopuszczalnej masie do 63 ton. Laureatka prestiżowego wyróżnienia firmy Mattel - Barbie Shero 2019, zdobywczyni tytułu Człowiek Roku - Skrzydła Transportu 2019 przyznawanej przez TLP, Ambasador Fundacji Truckers Life, Ambasador Klubu Kierowców Goldhofer.

Jest jedną z najbardziej znanych Polek w transporcie. Poprzez swoją intensywną działalności w mediach społecznościowych stara się wpłynąć na pozytywną zmianę wizerunku branży transportowej. Dzięki współpracy z Fundacją Trucker Life pomaga kierowcom poznać i stosować zdrowe nawyki żywieniowe, uprawiać aktywność fizyczną oraz zdobywać wiedzę, np. z zakresu pierwszej pomocy. Z wykształcenia anglistka  a z pasji miłośniczka dobrej kuchni zarówno jako jej autorka jak również degustatorka oraz uzdolniona projektantka ubrań.

Wydawnictwo: MUZA

Premiera: 28 października 2020 roku


materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy