Walka przez łzy, Grzegorz Głuszak

To opowieść o oddaniu, poświęceniu i przede wszystkim o niezwykłej sile matczynej miłości, która potrafi rozerwać więzienne kraty.

"Walka przez łzy", Grzegorz Głuszak
"Walka przez łzy", Grzegorz Głuszakmateriały prasowe

Kiedy zapadł wyrok skazujący jej dziecko na 25 lat więzienia, świat się rozsypał. Jednak nie poddała się i walczyła o syna - Tomasza Komendę - do ostatniej łzy, do momentu, kiedy usłyszała że jest niewinny. Teraz walczy o jego codzienność i uczy jak żyć w świecie, który tak bardzo się zmienił.

Przez osiemnaście lat nakrywała stół do wigilijnej kolacji zostawiając jedno wolne miejsce. Nie dla  zbłąkanego wędrowcy, a dla własnego syna, niesprawiedliwie skazanego za gwałt i morderstwo. 

Stała pod drzwiami więzienia i krzyczała, że jeśli on się zabije, ona zrobi to samo.

Krążyła po mediach, prokuraturach, odwiedzała prawników z dokumentami w reklamówce przekonując, że jej dziecko jest niewinne. 

I mimo, że nikt jej nie wierzył, ona nigdy nie utraciła wiary.

Teresa Klemańska - oddana matka, silna kobieta, która się nie poddała. Która w swoim życiu stoczyła najtrudniejszą i najważniejszą walkę - walkę o swojego syna i o rodzinę. Do ostatniej łzy, do momentu, kiedy usłyszała, że jest niewinny. Teraz walczy o jego codzienność i uczy, jak żyć w świecie, który tak bardzo się zmienił.

Grzegorz Głuszak - z dziennikarstwem związany od ponad dwudziestu lat. Wielokrotnie nominowany do Nagrody Grand Press, którą otrzymał w 2018 roku za najlepszy reportaż telewizyjny. Autor książki 25 lat niewinności. Historia Tomasza Komendy.  Jego ulubiona tematyka to wstrząsające ludzkie historie i meandry polskiego wymiaru sprawiedliwości.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas