Wilk, Jean-Marc Rochette

Wilk kontra człowiek - który z drapieżników zwycięży w odwiecznej walce o dominację?

Wilk, Jean-Marc Rochette
Wilk, Jean-Marc RochetteINTERIA.PL/materiały prasowe

- Jeden z najgłośniejszych komiksów we Francji 2019 o trudnej koegzystencji alpejskiego pasterza i wilka;

- Czy jedno dramatyczne wydarzenie pozwoli obu drapieżnikom na współpracę?

- Fascynująca przygoda i ekologiczna przypowieść, która kwestionuje miejsce człowieka w królestwie zwierząt

W samym sercu alpejskiej doliny Vénéon biały wilk i pasterz prowadzą wyniszczającą walkę. Do ostatniej kropli krwi, do ostatniego tchnienia przeciwnika. Nie wyobrażają sobie koegzystencji, aż do momentu, gdy jedno wydarzenie zmusi człowieka i zwierzę do współpracy.

Jean-Marc Rochette, klasyk francuskiego komiksu, daje w "Wilku" świadectwo fascynacji naturą i górami - ich pięknem, surowością, obojętnością wobec cierpienia. Próbuje także znaleźć rozwiązanie odwiecznego konfliktu pomiędzy człowiekiem, który chce ocalić życie swoich zwierząt, a zagrożonym gatunkiem, który próbuje przetrwać.

"Wilk" to jedna z najgłośniejszych komiksowych premier roku 2019 we Francji. Album spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków i czytelników. Znalazł się w oficjalnej selekcji festiwalu w Angoulême, najważniejszej komiksowej imprezy w Europie, oraz otrzymał nominację do prestiżowej nagrody za najlepszy komiks roku przyznawanej przez sieć FNAC.

Autor:

Jean-Marc Rochette (urodzony 23 kwietnia 1956 roku) - pochodzący z Grenoble francuski malarz, ilustrator, twórca komiksów. Jako młody człowiek pracował jako górski przewodnik, ale w 1976 roku miał wypadek, po którym musiał porzucić alpinizm i poświęcił się rysunkowi. Sławę przyniosła mu praca nad bardzo popularną we Francji serią "Edmond le Cochon", a także komiks science-fiction "Le Transperceneige", który doczekał się w 2013 roku wysokobudżetowej filmowej adaptacji w reżyserii Bonga Joon-ho ("Snowpiercer: Arka przyszłości"). W 1985 otrzymał za ten album nagrodę na największym w Europie festiwalu komiksu w Angoulême. Większość pierwszej dekady XXI wieku spędził w Berlinie, gdzie zajmował się tylko malarstwem olejnym. Kiedy nie tworzy komiksów pracuje nad ilustracjami do klasycznych bajek dla dzieci. We Francji ukazały się m.in. "Pinokio", "Tomcio Paluch", czy "Kot w butach" z jego grafikami.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas