Reklama

Zabójczy mróz, Louise Penny

Spokojne, nieco senne miasteczko na południe od Montrealu. Wszyscy się lubią i znają swoje tajemnice; trwają przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Nic nie zapowiada nadchodzącej tragedii: Jedna z mieszkanek miasteczka, CC de Poitiers, ginie porażona prądem podczas meczu curlingu na zamarzniętym jeziorze. Czy to wypadek, czy zaplanowana perfekcyjnie zbrodnia? Kto mógł się jej dopuścić?

Podobnie jak poprzednio, w pierwszej części serii kryminałów, zatytułowanej "Martwa natura", do Three Pines zostaje oddelegowany Armand Gamache, pełen uroku i niezwykle błyskotliwy pięćdziesięcioletni szef wydziału zabójstw Sûreté du Québec. Na miejscu okazuje się, że ofiara, CC de Poitiers, była tak bardzo nielubiana przez mieszkańców, że niemal każdy mógłby mieć motyw zbrodni. Długa lista podejrzanych to jednak dopiero początek kłopotów.

"Czy to możliwe, że mieszkańcy ślicznego, sennego, spokojnego miasteczka skrzyknęli się, by zabić CC de Poitiers? Gamache odgonił tę szaloną myśl. Ale wtedy przypomniał sobie: Ta śmierć sama w sobie była szalona".

Reklama

"Zabójczy mróz" Louise Penny, drugi tom bestsellerowej serii o Armandzie Gamache’u, który po raz kolejny musi rozwikłać tajemniczą zbrodnię w znanym mu już miasteczku Three Pines, ukaże się nakładem wydawnictwa Poradnia K 19 września.

Louise Penny nawiązuje do najlepszych tradycji literatury kryminalnej. Ze szczegółami maluje świat ofiary, tajemniczej, antypatycznej karierowiczki, a w śledztwie kładzie nacisk na metodę dedukcji i znajomość ludzkiej natury. Na kanadyjskiej prowincji nieustraszony śledczy wraz ze swoim zespołem rozprawia się z mrocznymi tajemnicami mieszkańców.

Czy nadinspektorowi uda się i tym razem, choć materiał dowodowy jest bardzo skąpy, wydedukować, kto jest mordercą? Kim naprawdę była ofiara? Czy ta zbrodnia ma jakiś związek ze śmiercią żebraczki w Montrealu? Czy ktoś jeszcze powinien się czuć zagrożony?

O autorce 

Louise Penny urodziła się i wychowała w Toronto, ale mieszka w malowniczym miasteczku nieopodal Quebecu. Zanim napisała "Martwą naturę", była dziennikarką Canadian Broadcasting Corporation. Wsparcie męża sprawiło, że zdecydowała się porzucić pracę i całkowicie poświęcić pisaniu. Jej książki zostały przetłumaczone na 23 języki. Jak mówi, jest szczęśliwa, że odkryła Three Pines - to zmieniło jej życie.

Debiutancka powieść Louise Penny zdobyła między innymi New Blood Dagger, Dilys Award, Anthony Award i Barry Award. Na jej podstawie powstał serial. Autorka wielokrotnie zajmowała pierwsze miejsce na liście bestsellerów New York Times'a.


 

 

 

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy