Reklama

Reklama

Crescendo

Już wkrótce do księgarń trafi "Cresceno", kontynuacja bestsellerowej powieści "Szeptem" autorstwa Becci Fitzpatrick. Pierwsza część sagi odniosła spektakularny sukces na rynku literatury młodzieżowej.

"Szeptem" już kilka dni po premierze trafiło na listę bestsellerów "New York Times'a" oraz zostało przetłumaczone na ponad dwadzieścia języków. Książka porównywana jest do bestselleru "Zmierzch", który ma szansę przebić pod względem sprzedanych egzemplarzy.

Wyczekiwane przez fanów "Crescendo" zostało zapowiedziane na połowę stycznia 2011. Opowieść o Patchu - upadłym aniele stróżu, który ratuje swojej wybrance życie, znów zaczyna się komplikować. Choć Nora wyrwała go z otchłani potępionych, dowiaduje się, że ukochany mógł być zamieszany w śmierć jej ojca. Wszystko to znacznie komplikuje ich relacje i sprawia, że ich przyszłość nie jest już tak świetlana, jak wydawało się na początku. Na dodatek Norze grozi śmiertelne niebezpieczeństwo - czy uda się jej przeżyć?

Reklama

Spekulacje zwolenników wokół fabuły "Crescendo" nie mają końca, a w Internecie można odnaleźć domowe tłumaczenia fragmentów książki. Miłośnicy skupiają się na stronach typu FanPage na Facebook.com, NaszejKlasie i Blipie, gdzie fani znaleźć mogą niepublikowane dotąd informacje na temat Patcha i Nory.

"Popularność Szeptem przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Książka doczekała się wielu oddanych fanów, którzy praktycznie codziennie piszą do nas pytając o premierę Crescendo. Dlatego też z przyjemnością ogłaszamy datę premiery - 12.01.2011. W ramach promocji przeprowadzamy casting wśród fanów - zwycięzca będzie mógł zagrać w zwiastunie najnowszej książki Fitzpatrick" - mówi Maja Gańczarczyk z Wydawnictwa Otwartego, polskiego wydawcy "Szeptem".

Casting prowadzony jest na oficjalnej stronie Szeptem-Fitzpatrick na portalu Facebook. Fani dodają swoje zdjęcia i głosują na pozostałych uczestników. Dwie osoby - chłopak i dziewczyna - zagrają w oficjalnym zwiastunie promującym Crescendo i prawdopodobnie staną się celebrytami w gronie fanów cyklu. Czy mamy do czynienia z nową modą na mroczną fabułę i zakazaną miłość pomiędzy upadłym aniołem, a zwykłą śmiertelniczką? Zapewne zweryfikuje to poziom zainteresowania lekturą, które obecnie jest ogromne.

Becca Fitzpatrick od zawsze marzyła o pisaniu (choć jako licealistka chciała zostać agentką CIA). Gdy jej marzenie się spełniło i wydała pierwszą powieść, "Szeptem", od razu zdobyła rzeszę oddanych czytelników. Dla pisania porzuciła karierę medyczną.

Wydawnictwo Otwarte

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy