Reklama

Orionidy 2021. Przed nami kolejna noc spadających gwiazd!

Jeszcze w październiku będzie okazja zobaczyć spadające gwiazdy. W tym jesiennym miesiącu to niesamowite zjawisko wystąpi po raz drugi. Po Drakonidach przyszedł czas na Orionidy. Kiedy będzie można podziwiać spadające gwiazdy?

8 października była okazja do podziwiania meteorów z roju Drakonidów. W tym samym miesiącu będzie jeszcze jedna szansa na zobaczenie niesamowitego zjawiska na niebie.

Orionidy to rój meteorów związany z kometą Halleya. Radiant znajduje się na pograniczu konstelacji Oriona i Bliźniąt. Z naszej perspektywy jest to punkt na niebie, w którym przecinają się i rozbiegają pozorne drogi meteorów. 

Najwięcej meteorów będzie można zobaczyć już 21 października. W ciągu godziny na niebie pojawi się nawet 30 obiektów, a ich prędkość to nawet 66 km/s. 

Reklama

W celu oglądania Orionidów najlepiej wybrać się w miejsce dalekie od świateł miasta. Może to być np. leśna polana. W mieście będą widoczne tylko najjaśniejsze Orionidy. Organizując wyprawę, warto pamiętać o ciepłej odzieży. 

Szacuje się, że obserwacje nieba można rozpocząć już o godzinie 19, jednak najlepszą godziną może okazać się dopiero 3 w nocy.

Czytaj więcej:

Tajemniczy klient to praca marzeń? Oto jakie są stawki i obowiązki

Wypożycz partnera: "Mogę stać się, kim chcesz"

Skarby Krzysztofa Kolumba udostępnione publiczności

Zobacz także:


INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy