Reklama

Reklama

Rośliny doniczkowe, które kwitną przez cały rok

Wystarczy jedna kwitnąca roślina, by pokój stał się „cieplejszy” i pełen życia. Podpowiadamy, jakie rośliny kwitną prawie bez przerwy i są łatwe w pielęgnacji.

Kwiaty doniczkowe stale kwitnące mają wspólną cechę: wymagają stosunkowo częstego nawożenia. Potrzebują albo nawozów specjalistycznych (np. do azalii, do kaktusów), albo uniwersalnego nawozu z mniejszą dawką azotu, ale za to większą ilością potasu i fosforu. W kwiaciarniach i sklepach ogrodniczych są dostępne nawozy doglebowe i dolistne - wybierzmy doglebowy (nadaje się do wszystkich kwiatów, nie każda roślina "lubi" spryskiwanie liści). 

Reklama

Przed zaaplikowaniem nawozu przeczytajmy instrukcję i nigdy - nawet jeśli ziemia w doniczce jest "stara" - nie przekraczajmy zalecanej dawki.

Wilczomlecz lśniący

Nie przeszkadza mu gorące i suche powietrze. Najlepiej czuje się w pełnym słońcu. Podlewamy rzadko (kiedy ziemia w doniczce jest sucha), ale obficie, wylewamy wodę z podstawki. Od wiosny do jesieni co 3 tygodnie nawozimy nawozem do kaktusów.

Skrętnik

Ma dwubarwne kwiaty. Lubi dużo rozproszonego światła i podłoże stale wilgotne, ale nie mokre. Wymaga corocznego przesadzania do żyznej ziemi i zasilania nawozem do roślin kwitnących według instrukcji.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje