Test wiedzy: Tylko osoba o wysokim IQ ułoży wyraz z rozsypanki. Dasz radę?

Zagadki intelektualne mogą być zróżnicowane pod względem formy. Niektóre z nich mogą przybierać, postać zadań matematycznych, inne natomiast polegają na rozwiązywaniu gier słownych. Dzisiaj przedstawimy ci łamigłówkę, która wymaga kreatywności, wiedzy z języka polskiego i logicznego myślenia. Uwaga, ćwiczenie nie należy do najprostszych. Powodzenia!

Czy rozwiążesz zagadkę w mniej niż 10 sekund?
Czy rozwiążesz zagadkę w mniej niż 10 sekund?Opracowanie własne/Canva ProINTERIA.PL

Zagadka, którą rozwiąże jedynie polskojęzyczny geniusz

W naszej łamigłówce sprawdzisz, jak dobrze radzisz sobie z językiem polskim. Czas, w jakim rozwiążesz ćwiczenie, może wiele powiedzieć na temat twojego ilorazu inteligencji, dlatego warto wykonywać tę zagadkę ze stoperem.

Sprawdź się w naszym teście na inteligencję, poniżej znajduje się rozsypanka liter, a twoim zadaniem jest ułożenie z niej wyrazu. Pamiętaj jednak, że na wykonanie zadania masz tylko 10 sekund. Jesteś gotów? Start!

z u c t r u a s j
Kliknij w obrazek i sprawdź nasze pozostałe łamigłówki
Kliknij w obrazek i sprawdź nasze pozostałe łamigłówkiOpracowanie własne/Canva ProINTERIA.PL

Prawidłowe rozwiązanie. Czy znałeś to słowo?

Udało ci się rozwiązać naszą łamigłówkę? Oznacza to, że jesteś bardzo inteligentną osobą. Jeśli nie podołałeś naszemu wyzwaniu, to nic się nie stało. Pamiętaj, że na rozwiązywanie takich ćwiczeń wpływa wiele czynników, a między innymi zmęczenie lub stres. Czy udało ci się rozwiązać zagadkę w określonym czasie? Sprawdź, co to mówi na temat twojej inteligencji:

  • mniej niż 5 sekund — jesteś osobą o niebywałej inteligencji i trudno jest cię zaskoczyć; 
  • 5-10 sekund — jesteś człowiekiem inteligentnym, jednak warto nad tym jeszcze popracować, gdyż niektóre dziedziny mogą być dla ciebie obce;
  • Więcej niż 10 sekund — twoja umiejętność postrzegania uległa pogorszeniu i należy się jej przyjrzeć. Regularne wykonywanie zagadek może ci w tym pomóc.

Chcesz poznać prawidłową odpowiedź? Znajdziesz ją poniżej. 

Poprawna odpowiedź to: utracjusz.

Utracjusz — jednostka, która nieprzemyślane wydaje środki finansowe, szczególnie na rozrywki i inne formy przyjemności. Określenie to wywodzi się od słowa „utracić”, sugerując powiązanie z możliwością utraty majątku. Utracjusz jest osobą rozrzutną, nieokreślającą granic w wydatkach, co prowadzi do ryzyka utraty całego majątku.

Znaki Zodiaku. Poznaj ich wady i zaletyInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas