Reklama

Reklama

Odsysanie tłuszczu

Niektóre części mojego ciała są zdecydowanie za duże - chodzi mi o brzuch i uda. Chciałabym się poddać operacji odsysania tłuszczu. Czy jest to bolesny zabieg? Czy efekty utrzymują się długo? Jak długo po zabiegu widać jest nacięcia?

IQ MEDICA radzi

Reklama

Zabieg odsysania tkanki tłuszczowej jest jedną z najczęściej wykonywanych operacji plastycznych nie tylko w naszych klinikach, ale również na świecie. W ubiegłym roku w USA wykonano ponad pół miliona tego typu zabiegów.

Pacjenci mogą cieszyć się ze wspaniałych rezultatów zabiegu, które są widoczne już w pierwszych dniach (mimo utrzymującego się w tak wczesnym stadium obrzęku), w momencie wypisania z kliniki.

Należy podkreślić, że jakkolwiek możliwe jest w wielu wypadkach odessanie tkanki tłuszczowej z kilku miejsc na raz, to jednak zabieg ten nie jest metodą leczenia otyłości, a jedynie sposobem modelowani sylwetki (kształtu, konturu) ciała. Nie jest on również metodą leczenia tzw. cellulitis i ogólnie rzecz biorąc pozostaje bez wpływu na napięcie i fakturę skóry.

Efekty zabiegu są bardzo trwałe, ponieważ raz usunięta tkanka nie powinna się już odtworzyć, natomiast ewentualne przytycie lub schudnięcie nie powinno mieć wpływu na zachowanie wcześniej uzyskanych proporcji sylwetki. Ważną zaletą tej techniki jest możliwość uzyskania dużej precyzji oraz stosunkowo mała inwazyjność. Blizny po wprowadzeniu sondy o długości od 1,5 mm do 2,5 mm są praktycznie niewidoczne. Zaraz po operacji zakładany jest specjalny strój uciskowy, który ogranicza obrzęk i pozwala na lepsze uformowanie się operowanych okolic ciała. Strój ten trzeba nosić od 2 do 4 tygodni.

Stosowany obecnie rodzaj anestezji oraz wysoki poziom lekarzy prowadzących w naszych klinikach znieczulenie ogólne lub miejscowe pozwala na bezpieczne i komfortowe przeprowadzenie operacji.

Wykonanie zabiegu może mieć niezwykle pozytywny wpływ na psychikę pacjentów. Obserwując trwałe efekty odsysania czują się oni szczęśliwsi oraz pewniejsi siebie dzięki temu, że mogą wrócić do zwykłej aktywności życiowej. Świadomość uzyskania oczekiwanej sylwetki ma przeważnie wpływ na poprawę jakości życia oraz samooceny u wielu z nich.

Zadaj pytanie ekspertowi

IQ MEDICA
Ul. Ostrobramska 101
04-041 Warszawa

Dowiedz się więcej na temat: zabiegi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje