Reklama

Reklama

Rychły zmierzch bibliotek

Według najnowszego raportu w ciągu najbliższych 15 lat, po ponad półtora wieku funkcjonowania brytyjskie biblioteki mogą w ogóle przestać istnieć. Z obserwacji korespondenta RMF wynika, że Brytyjczyków zniechęca sposób prowadzenia bibliotek.

Kłopoty brytyjskich bibliotek wynikają z prostych powodów - za mało nowych książek, nieelastyczne godziny otwarcia i nadmierna biurokracja. Jeśli nic się nie zmieni, to ta instytucja w ciągu następnych kilku lat przejdzie do historii.

Reklama

Nasze społeczeństwo wystawia sobie skandaliczną ocenę. Nie stać nas już na przyjemność związaną z pożyczaniem książek - teraz interesują nas już bezdroża internetu - to tylko jedna z niewielu reakcji na raport.

W ciągu ostatniej dekady, liczba ludzi korzystających z bibliotek zmalała o 20 procent, a wypożyczanych książek o 35. Brytyjczycy mogą pochwalić się znakomitymi pisarzami i prężnym rynkiem wydawniczym. Jednak bez rządowych dotacji i nowoczesnego prowadzenia bibliotek, zmuszeni zostaną do pożyczania książek od sąsiadów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje